Hírek
2018. Október 19. 05:04, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Tizenkét évre ítéltek a lányát molesztáló baranyai férfit
Jogerősen tizenkét év fegyházbüntetést szabott ki csütörtökön a Pécsi Ítélőtábla egy baranyai férfival szemben, aki 2011-ben és 2013-ban molesztálta a lányát.
A táblabíróság MTI-hez eljuttatott közleményében azt írta, hogy az ítélőtábla a vádlottat kétrendbeli, tizennyolcadik életévét be nem töltött, nevelése alatt álló személy sérelmére elkövetett szexuális erőszak bűntettében találta bűnösnek. A fellebbezések nyomán eljáró tábla ezzel helybenhagyta a Pécsi Törvényszék korábbi elsőfokú ítéletét.
A tényállás szerint a vádlott és korábbi élettársának kapcsolatából öt gyerek született, közöttük a sértett, 1998-ban.
A férfi több alkalommal bántalmazta lányát, akivel 2011 nyarán és 2013 novemberében - a bíróság megfogalmazása szerint - "szexuális cselekményt" végeztetett.
Ezután a férfi megfenyegette a lányt, hogy megöli, ha bárkinek beszél a történtekről - olvasható az összegzésben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 05. 07:33, péntek | Belföld
3,1 százalékkal nőtt a kiskereskedelmi forgalom
2025. December 05. 07:30, péntek | Belföld
A minimálbér 11, a garantált bérminimum 7 százalékkal nő
Közvetlenül hétszázezer család jövedelmi viszonyait javítja a jövő évi bérmegállapodás - hangsúlyozta Orbán Viktor miniszterelnök a dokumentum aláírásán csütörtökön Budapesten.
2025. December 04. 07:17, csütörtök | Belföld
A jövő év március-áprilisában kezdik a sorozatgyártást a CATL debreceni akkumulátorgyárában
Jövőre, az engedélyektől függően várhatóan márciusban vagy áprilisban megkezdődik a sorozatgyártás a CATL debreceni akkumulátorgyárában
2025. December 04. 07:16, csütörtök | Belföld
Szalay-Bobrovniczky Kristóf: hathavi fegyverpénzt kapnak a katonák
Hathavi fegyverpénzt kapnak a katonák - jelentette be a honvédelmi miniszter a Facebook-oldalán szerdán.

