Hírek
2012. Május 04. 07:15, péntek |
Kék hírek
Forrás: mno / MTI
Temetőket fosztogattak a színesfémtolvajok

Három temetőben is tolvajok fosztogattak és loptak el jelentős értékű gépeket, illetve színesfémet Jász-Nagykun-Szolnok megyében az elmúlt napokban – közölte a megyei rendőr-főkapitányság sajtószóvivője csütörtökön.
Szolnokon az ismeretlen tolvajok a kerítést megbontva jutottak be a temetőbe, majd a raktárépület ajtaján lévő lakatot lefeszítve több benzines fűkaszát, üzemanyagot, valamint egy flexet vittek el – mondta Szabó Zita. A lopással okozott kár meghaladja az egymillió forintot.
Zagyvarékason kedden csaknem egy tucat sírt rongáltak meg ismeretlenek a helyi temetőben, bronzvázákat feszítettek le és vittek magukkal. Az eddig megállapított kár megközelíti a 200 ezer forintot. Ugyanebben az időben a jászberényi temetőben is színesfémtolvajok fosztogattak; egy családi kripta rézből készült csatornáját és rézlemezzel borított kupolájának egy részét szerelték le és tulajdonították el – közölte az őrnagy.
MTI / mno
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 15. 08:51, szombat | Kék hírek
Megöltek egy bolti eladót a Somogy vármegyei Fonón, a rendőrség elfogta a gyanúsítottat
2025. Március 12. 06:00, szerda | Kék hírek
Figyelmeztető lövéssel állítottak meg a rendőrök egy késsel fenyegetőző nőt Budapesten
Figyelmeztető lövéssel állítottak meg a rendőrök egy késsel fenyegetőző nőt hétfőn Budapesten a Keleti pályaudvarnál, a támadót elfogták és őrizetbe vették - közölte a Központi Nyomozó Főügyészség kedden az MTI-vel.