Városlista
2026. január 11, vasárnap - Ágota

Hírek

2025. Június 20. 07:05, péntek | Helyi
Forrás: Szalóky Zsolt, MTI

Teljeskörűen felújították a pápai katolikus óvodát

Teljeskörűen felújították a pápai katolikus óvodát

Több mint 880 millió forint felhasználásával két év alatt újították fel és bővítették a Szent Anna Római Katolikus Óvodát.

Az intézményt a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára adta át csütörtökön.

Soltész Miklós köszöntőjében az egyházak társadalmi feladatvállalásának fontosságát hangsúlyozta. Tájékoztatása szerint elmúlt évtizedben 203 óvoda építésében és felújításában vállaltak szerepet a történelmi egyházak országszerte, ebből 101 volt a teljesen új óvodák száma, ami több mint 20 500 óvodai férőhelyet jelent. Felsorolása szerint a katolikus egyház 123 beruházással több mint 13 100 gyermeket ért el, ebből a veszprémi érsekség három új óvodát építtetett, kettőt pedig felújíttatott. Hozzáfűzte: az építések és felújítások komoly szervezőmunkát igényeltek, jelentős mérnöki, műszaki és építőipari szakmai tevékenység áll mögöttük, a munkálatok pedig sok helyen úgy zajlottak, hogy közben az intézmények nem zártak be, zajlott bennük a kisgyermekek nevelése.

Soltész Miklós hangsúlyozta: az egyházi óvodákban a keresztény értékek sikeres átadása zajlik, emellett az épített örökség megőrzését is szolgálta, ahogyan az óvoda épületét sikerült felújítani. Udvardy György veszprémi érsek, mielőtt megáldotta a felújított épületet, megköszönve az állami támogatást, elmondta: a felújítás 880 millió forintos költségéhez 150 millió forinttal járult hozzá a Veszprémi Egyházmegye és 730 millió forintot tett ki a kormányzati segítség.

Grőber Attila polgármester köszöntőjében azt mondta, az egy egyre szekularizáltabb világban szükség van az egyház társadalmi szerepvállalására az oktatásban. – Aki óvodát, iskolát épít vagy újít fel, pontosan tudja, hogy az életet, a jövőt szolgálja. Ezt a várost a felekezetek egymás mellett élése, a hit tette naggyá – fogalmazott a városvezető.

A pápai Szent Anna Katolikus Óvoda épületét, amelyben korábban fiúiskola, általános iskola és óvoda is működött, 35 évvel ezelőtt igényelte vissza a katolikus egyház, kifejezetten azzal a céllal, hogy abban egyházi óvodát működtessen. Az elmúlt évtizedekben folyamatosan zajlottak kisebb felújítások és állagmegóvási munkák, de a mostani átfogó jellegű felújítás, amelynek része volt egy az óvodával szomszédos ház megvásárlása és újjáépítése is, lehetővé teszi, hogy szeptembertől a jelenlegi százfős létszámot bővíteni lehessen.

Fotó: MTI, Grőber Attila - Facebook

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 11. 17:00, vasárnap | Helyi

Ujvári Szilvia: Takács Péter úgy lenne jelen a körzetben, mint Columbo felesége

A Tisza jelöltje szerint a képviselet nem kampányidőszakos jelenlét, hanem mindennapi felelősség.

2026. Január 11. 12:24, vasárnap | Helyi

A doni katasztrófa hőseire emlékeztek Pápán

Az 1943-ban, 83 éve történt a doni áttörés, melynek évfordulója alkalmából tartottak megemlékezést Pápán, a második világháborús emlékműnél.

2026. Január 11. 11:13, vasárnap | Helyi

Leégett egy szerény otthon Bakonyszücsön, gyűjtést szerveznek a károsultnak

Mária egy befogadó telkén, a lakókocsiban élt, mindene odaveszet a tűzben, ő ki tudott menekülni.

2026. Január 11. 10:00, vasárnap | Helyi

Nem elég, hogy nekiütközött, még meg is ütötte

A 42 éves pápai férfi hirtelen áttért a szemközti sávba, nekiment egy autónak, majd bevert egyet a sofőrnek.