Városlista
2026. január 11, vasárnap - Ágota

Hírek

2026. Január 11. 08:44, vasárnap | Helyi
Forrás: Szalóky Zsolt

Takács Péter: Hajrá Veszprém 4!

Takács Péter: Hajrá Veszprém 4!

Az egészségügyi államtitkár a Fidesz kongresszusáról posztolt, ahol megnevezték a párt 106 egyéni országgyűlési képviselőjelöltjét.

Takács Péter jelöltsége nem volt meglepetés, hiszen azt már hetekkel ezelőtt nyilvánosságra hozták. A Fidesz 106 jelöltje közül 41 helyen cseréltek, 65 helyen maradt a régebbi országgyűlési képviselő. Némileg meglepő módon távozott a szintén pápai kötődésű Kontrát Károly, aki Veszprém 2-es körzetének volt a képviselője. A tegnapi kongresszuson derült ki, hogy helyette Hegedűs Barbara fog indulni, ő korábban Veszprém alpolgármestere volt.

Takács Péter a kongresszusról több posztban is megemlékezett, először egy kivetítőn kereste ki a Pápa központú körzetet, hogy aztán a masina kivetítse nagyban a Fidesz jelöltjét, vagyis őt magát. Íme:

Ezt követően egy szelfit közölt, amelyen Óvádi Péter veszprémi képviselő (ő újra indul) és Hegedűs Barbara látható még rajta kívült, illetve egy fotósorozatot, amelyen a pápai delegáció tagjai is szerepelnek.

Egy rövid videót is készített az államtitkár, Orbán Viktor beszédét megelőzően, végül pedig a távozóban lévő Pócs János jászsági országgyűlési képviselő autójának csomagtartójában lelt rá egy életnagyságú Magyar Péter bábúra. Ezt a videót is megmutatjuk:

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 11. 17:00, vasárnap | Helyi

Ujvári Szilvia: Takács Péter úgy lenne jelen a körzetben, mint Columbo felesége

A Tisza jelöltje szerint a képviselet nem kampányidőszakos jelenlét, hanem mindennapi felelősség.

2026. Január 11. 12:24, vasárnap | Helyi

A doni katasztrófa hőseire emlékeztek Pápán

Az 1943-ban, 83 éve történt a doni áttörés, melynek évfordulója alkalmából tartottak megemlékezést Pápán, a második világháborús emlékműnél.

2026. Január 11. 11:13, vasárnap | Helyi

Leégett egy szerény otthon Bakonyszücsön, gyűjtést szerveznek a károsultnak

Mária egy befogadó telkén, a lakókocsiban élt, mindene odaveszet a tűzben, ő ki tudott menekülni.

2026. Január 11. 10:00, vasárnap | Helyi

Nem elég, hogy nekiütközött, még meg is ütötte

A 42 éves pápai férfi hirtelen áttért a szemközti sávba, nekiment egy autónak, majd bevert egyet a sofőrnek.