Hírek
2025. December 15. 07:06, hétfő |
Helyi
Forrás: Szalóky Zsolt
Születésnapi gálaműsort adott a Pápai Musical Stúdió
Megalakulásának 30. évfordulója alkalmából fergeteges koncertet adtak a csapat egykori és jelenlegi tagjai.
A "Minden ami belefér" címet viselő nagyszabású produkció óriási sikerrel zárult a JMK Színháztermében. M. Varga Vera köszöntőjében elmondta, amikor annak idején megálmodta a Pápai Musical Stúdiót, fogalma sem volt róla, hogy mibe vágott bele. - Azt hittem, csak lesz pár gyerek, aki szeret énekelni... hát ehhez képest néha úgy érzem, mintha egy teljes zenés társulatot nevelgetnék, időnként óvónői képesítéssel, időnként pedig pszichológusi türelemmel. Csak azt tudtam, hogy szeretnék egy helyet, ahol a zene és a színház összeköti az embereket. Egy helyet, ahol valaki először meri elhinni, hogy képes megállni a színpadon; ahol barátságok születnek.Csak azt tudtam, hogy szükség van egy helyre, ahol az ember megtalálhatja a saját hangját – még akkor is, ha néha el is csuklik.Látni, ahogy a bizonytalan lépésekből magabiztos színpadi jelenlét lesz, ahogy valaki egyszer csak felszabadul egy dallamban, vagy ahogy a közös munka egymás felé fordít bennünket. Volt, hogy izgultunk, volt, hogy nevettünk volt, hogy vitatkoztunk. De ami mindennél fontosabb: együtt csináltuk végig - fogalmazott a Musical Stúdió vezetője.

A Stúdió önmagán túlmutató jelentősséggel bír. Több ma is működő egyesület, művészeti csoport nőtte ki magát belőle, a MOST zenekarból lett a Speak up!, az utánpótlás csoportként szervezett HANGSZINSTÚDIÓBÓL a Megafon, Győrffy Viola koreográfusuk támogatással indította el Pápán a légtáncot, melyből jelenleg két egyesület is született és sikeresen működik.

A nagyszínpadi produkciók közül M. Varga Vera kiemelte az István a király című rockopera közös produkcióját a Vadvirággal és az Erkel kórus tagjaival. A "Nem bírjuk abbahagyni" című Mamma Mia! adaptációt, vagy "A házibuli folytatódik" rock and roll összeállítást és "A gyilkos köztünk van" - zenés krimit. - Az elmúlt évtizedek során országos fesztiválokon, versenyeken született kimagasló eredmények igazolják, hogy a tehetség utat tör magának.A gálaest számomra kicsit olyan, mint amikor az ember végre megáll, hátrapillant, és rájön, milyen messzire jutott. És hogy milyen jó társaságban tette meg az utat. Igen, mi is alig hisszük el, hogy ennyi év után még mindig működünk.Köszönöm mindenkinek, aki valaha belépett ide, aki hozzátett valamit, akár egy mosolyt, akár egy dalt, akár egy felejthetetlen jelenetet. A gálaműsor ezért nemcsak ünnep, hanem tiszteletadás mindazoknak, akik segítették és formálták a Pápai Musical Stúdió útját -fogalmazott a Stúdió vezetője.


Fotó: Bolla Bernadett
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 13. 13:43, péntek | Helyi
Ezer diák szavalta el a Nemzeti dalt Pápán
2026. Március 13. 13:24, péntek | Helyi
Többször bántalmazta élettársát a 25 éves Pápa környéki férfi
2026. Március 13. 07:06, péntek | Helyi
Ujvári Szilvia és Forsthoffer Ágnes személyes kapcsolatáról ír a kormánypárti sajtó
A Mediaworks-höz tartozó Ellenpont cikke szerint Ujvári Szilvia korábban a kertészeti termékekkel foglalkozó Teklandnál dolgozott vezetői pozícióban, amely a Forsthoffer család érdekeltségébe tartozik.
2026. Március 12. 14:12, csütörtök | Helyi
38 kórház bezárását tartalmazza egy korábbi kormány tervezet, melyet a Tisza szerint a választás után újra elővenne a Fidesz
A tervek szerint 38 kórházat bezártak volna, mintegy 14 ezer aktív kórházi ágyat megszüntettek volna, a járóbeteg-szakrendelők számát pedig a jelenlegi 557-ről 221-re csökkentették volna.

