Hírek
2013. Szeptember 20. 21:02, péntek |
Helyi sport
Forrás: nb1.hu
Szűcs parádézott, győzött a Pápa Pécsett!
Horváth Patrik, az egyszemélyes vendégtábor örülhetett a végén. Mindhárom pontot elhozta a Pápa Pécsről.
Egy védelmi kihagyást kihasználva Orosz Márk már a mérkőzés elején vezetést szerzett a pápai csapatnak. A sérült házi gólkirályát, Koller Krisztiánt nélkülöző PMFC jó ideig Pölöskey Péter fejesénél (és balszerencséjükre: Szűcs Lajos bravúros védésénél) állt közel az egyenlítéshez. A szünet előtti percekben aztán, egy újabb kivédett Pölöskey-ziccer utáni ellentámadásból Orosz visszaadta a „gólpasszkölcsönt” Quinterónak (0-2).
Ha már Szűcsöt kétszeri nekifutásra sem sikerült mattolnia, Pölöskey kiharcolt, Mohl Dávid pedig értékesített egy tizenegyest a szünet előtt (1-2), így a hazaiak kedvezőbb helyzetből veselkedhettek neki a második félidőnek. Pláne, hogy Kecskeméten ekkor még 0-2-re álltak…
Aztán csak a ziccerben fejelő Griffiths pontatlanságán múlt, hogy rögtön a fordulás után nem alakult egy-háromra az eredmény. A pápaiak harcos és kulturált kontrajátéka aztán Quintero duplázásánál érett újabb góllá (1-3). Közben próbálkoztak becsülettel a pécsiek is, de a parádézó Szűcsöt képtelenek voltak mattolni. Még a tizenegyespontról is. Mohl közeli, Márkvárt és Pölöskey távolabbi lövéseinél hol bravúrosan, hol "csak" látványosan védett a veterán kapus, a kihagyott büntetőnél pedig tán már annyira tartott tőle a csatár, hogy gyatrán a léc fölé rúgta a labdát.
A Supics kiállítása miatt bő negyedórát emberhátrányban küzdő Pápa a két gólt szerző, egyet pedig előkészítő Quintero, valamint a legalább három ziccert hárító Szűcs vezérletével törte meg az átkot: először nem kapott ki – sőt, győzött! – Pécsett.
Fotó: blikk.hu
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 05. 07:38, péntek | Bulvár
37 milliárdos faluépítésbe kezd a magyar kormány Azerbajdzsánban
2025. December 05. 07:37, péntek | Sport
Labdarúgó NB I - Nyert a Ferencváros Kisvárdán, ezzel az élre állt
A címvédő Ferencváros egygólos győzelmet aratott Kisvárdán a labdarúgó Fizz Liga 5. fordulójából elhalasztott és csütörtökön pótolt mérkőzésen, ezzel az élre állt a tabellán.
2025. December 05. 07:36, péntek | Életmód
A mecseki Zengőn álló építmény lett az Év kilátója 2025-ben
A magyar turisták szavazatai alapján dőlt el, hogy a Mecsek-hegység legmagasabb hegyén álló, az arról elnevezett építmény lett az Év kilátója pályázat győztese
2025. December 05. 07:35, péntek | Külföld
Donald Trump nagyon jónak minősítette megbízottjai és Vlagyimir Putyin moszkvai találkozóját
Donald Trump amerikai elnök nagyon jónak minősítette megbízottjai és Vlagyimir Putyin orosz elnök kedden Moszkvában tartott találkozóját.

