Hírek
2012. Április 25. 14:07, szerda |
Belföld
Forrás: OrientPress
Széll Kálmán inflációt gerjeszt
A Magyar Nemzeti Bank keddi kamatdöntő ülésén majdhogynem mellékes volt a kamatdöntés.
A 7 százalékos ráta tartását előzetesen mindenki biztosra vette, és a jegybank Monetáris Tanácsa nem is okozott meglepetést. A Széll Kálmán Terv 2.0-ás tervezetéről viszont annál inkább faggatták Simor Andrást.
Az MNB elnök szerint jövőre számottevően magasabb lesz az infláció, mint azt a konvergencia-program előtt várták. A jegybank szakértői ugyanis arra számítanak, hogy a kormányzati intézkedések visszafogják majd a keresletet és a beruházásokat is. Simor András azt mondta, hogy a tervezett adóintézkedések emelik a ugyan az inflációt, de a keresletszűkülés miatt a másodlagos hatás mérsékelt lesz, a munkanélküliség viszont magas szinten maradhat.
A jegybankelnöknek volt egy érdekes megjegyzése: a tranzakciós adó esetében megfontolandónak tartja, hogy a készpénztranzakciókra nagyobb kulcsot vezessenek be. Azt viszont Simor András egyértelművé tette, hogy a pénzmozgásra kivetett forgalmi típusú adó ronthatja az ország tőkevonzó képességét és a pénzügyi közvetítőrendszer hatékonyságát. A jegybank és a Bankszövetség szakértői is úgy látják, hogy a tranzakciós adó jelentős készpénzhasználatra ösztönözheti a lakosságot, és erősítheti a szürke illetve a feketegazdaságot.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 11. 08:26, vasárnap | Belföld
Operatív törzs: ahol riasztás van érvényben, ott aki teheti, ne induljon útnak
2026. Január 11. 08:23, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 2. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2026. Január 11. 08:23, vasárnap | Belföld
Meteorológia: a következő egy-két éjszaka még lehet extrém hideg
2026. Január 11. 08:21, vasárnap | Belföld
Fidesz-kongresszus - Orbán Viktor: béke, nemzetközi tekintély, fejlődés, újra nagy és erős Magyarország
A Fidesz-KDNP 65 régi és 41 új jelölttel indul az országgyűlési választáson - jelentette be Orbán Viktor, a Fidesz elnöke a párt szombaton Budapesten tartott 31. kongresszusán.

