Hírek
2019. Április 02. 07:36, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Szavazásokat követően vonul szünetre a parlament
Az Országgyűlés ma nyolc törvényjavaslatról szavaz, majd többhetes pihenőre vonul az európai parlamenti választás kampányának idejére.
Az ülésnap reggel 9 órakor napirendi előtti felszólalásokkal kezdődik, majd a kivételes eljárásban tárgyalt tőkepiaci törvénymódosítás összevont vitáját bonyolítják le. A kabinet vasárnap benyújtott indítványával a befektetők védelmét kívánja növelni azzal, hogy a tőzsdének lehetőséget adna egy értékpapírokat minősítő és azok kibocsátásához tanácsokat nyújtó cég alapítására.
A képviselők a vitát követően szavazhatnak is az előterjesztésről, hasonlóan a kormány pénzügyi és klímapolitikai javaslatcsomagjához. Döntés várható továbbá az atomenergetikai- és a sporttörvény módosításáról, valamint a Televíziós Film Mecenatúra idei költségvetéséről.
A Ház ülése napirend utáni felszólalásokkal zárul. A parlament honlapján elérhető munkarend alapján az Országgyűlés várhatóan az EP-választás másnapján, május 27-én folytatja ülésezését.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 14. 14:00, kedd | Belföld
Lannert Judit: a gyermekek, a pedagógusok és az iskolák vannak az új oktatáspolitika fókuszában
Az új szemlélet középpontjában a gyermekek, a pedagógusok és az iskolák állnak - közölte az oktatási és gyermekügyi miniszter hétfőn a Facebook-oldalán.
2026. Július 14. 14:00, kedd | Belföld
Az EU jóváhagyta a Magyar Fejlesztési Bank számára előirányzott kétmilliárd eurós magyar állami tőkeinjekciót
Az Európai Bizottság, az uniós állami támogatási szabályok alapján, jóváhagyta a Magyarország által a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) számára nyújtott kétmilliárd eurós, mintegy 760 milliárd forintos tőkeinjekciót
2026. Július 14. 11:00, kedd | Belföld
Orbán Viktor: Magyarországnak joga van ellenállni és meg is fogja tenni
Ha a köztársasági elnököt erőszakkal megfosztják a hivatalától, akkor Magyarországnak joga van ellenállni.

