Városlista
2026. április 3, péntek - Buda, Richárd

Hírek

2024. Október 18. 14:42, péntek | Helyi
Forrás: Szalóky Zsolt

Száll a por a Vásár utcában, panaszkodnak a lakók

Száll a por a Vásár utcában, panaszkodnak a lakók

A Vízmű beruházásában ivóvíz vezetékeket cserélnek. A munkagödröt murvával temették be, amely rendkívüli módon porzik.

"Nem tudunk ablakot nyitni, amióta lemurvázták a gödröt" - panaszolta az utca egyik lakója, egy másik vállalkozó pedig a portékáját félti, hogy nem tudja eladni, hisz az árut folyamatosan lepi a por. "Minden nap lefújjuk, letakarítjuk, de már így is rengeteg vásárlót veszítettünk az elhúzódó felújítás miatt" - mondta a vállakozás tulajdonosa lemondóan hozzátéve, az egyik lakó már Katasztrófavédelmet is ki akarta hívni, hogy mérjék meg a szálló por koncentrációt, hiszen nem egészséges, ami itt van.

Grőber Attila polgármestert is megkeresték az utca lakói, aki telefonon kérte a Vízmű Zrt. vezérigazgatóját, hogy találjanak megoldást a problémára.

Vörös Dánieltől megtudtuk, a következő napokban többször is locsolni fogják a murvával ellátott területet, majd a kövő hét elején a burkolat felső rétegét mart aszfalttal látják el, hiszen az nem porzik. Arra a kérdésünkre egyelőre nem tudott válaszolni az igazgató, hogy az idei évben végleges aszfalt burkolatot kaphat-e az utca, ehhez az kell, hogy kellő mértékben tömörüljön a talaj. Meg fogják mérni a teherbírást, és ha elegendőnek ítélik meg, akkor még az idén leaszfaltozzák a fél útpályát.

A vízvezetékek cseréjével végeztek egyébként, az üzempróbák, a fertőtlenítés és a laboratóriumi vizsgálat van még hátra. Ha minden jól megy, akkor heteken belül használatba veszik a 300-as főnyomó csövet is.

A Vásár utca csőtörésektől hemzsegő történetét itt találja.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 03. 13:00, péntek | Helyi

Magyar Levente: a paksi bővítés minden nehézség ellenére határidőre el fog készülni

Gőzerővel zajlanak a munkálatok, így a paksi atomerőmű bővítése minden nehézség ellenére határidőre el fog készülni – közölte Magyar Levente, a Külgazdasági és Külügyminisztérium parlamenti államtitkára.

2026. Április 02. 19:13, csütörtök | Helyi

Közösségi tojásfa díszítés Pápán

Második alkalommal szervezték meg a közösségi tojásfa díszítést a pápai Kossuth utcán.

2026. Április 02. 14:00, csütörtök | Helyi

Pápai üzletekbe járt lopni a 29 éves győri férfi

Pápai üzletekbe járt lopni a megalapozott gyanú szerint az a 29 éves győri férfi, akinek emiatt letartóztatását indítványozta a Pápai Járási Ügyészség.

2026. Április 02. 10:43, csütörtök | Helyi

Baán Éva: Én ilyet nem írtam ki

A pápai nyugdíjas egyesület elnökének Facebook profilja Zelenszkij likvidálására buzdított, Baán Éva tagadja, hogy ő tette volna közzé a posztot.