Városlista
2026. március 13, péntek - Krisztián, Ajtony

Hírek

2023. Június 28. 09:18, szerda | Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Szalóky Zsolt), Pápai Rk.

Szabálytalanul előzte meg a kerékpárost a Bocsor utcában, a biciklis súlyosan megsérült

Szabálytalanul előzte meg a kerékpárost a Bocsor utcában, a biciklis súlyosan megsérült

A Pápai Rendőrkapitányság befejezte a tavaly nyáron történt baleset vizsgálatát.

Az eljárás adatai szerint a 43 éves pápai sofőr 2022. július 27-én reggel Pápán, a Bocsor utcában közlekedett személygékocsijával, amikor az előtte közlekedő kerékpáros előzésébe kezdett. A manőver során a gépkocsit vezető nő túl közel haladt el a biciklis mellett, ezért a kerékpárt tekerő hölgy kénytelen volt lehúzódni az út menti murvás, gödrös területre, ahol egy kátyúba hajtva elesett. A baleset során a sértett súlyos lábsérülést szenvedett.

A gépjárművezető ellen közúti baleset gondatlan okozása vétség elkövetésének megalapozott gyanúja miatt folyt büntetőeljárás.

A Pápai Rendőrkapitányság a nyomozás vizsgálati szakaszában a szükséges eljárási cselekményeket elvégezte, és az iratokat átadta az illetékes ügyészségnek.
A nyári időszakban egyre több kerékpárosra kell számítani az utakon, akik a közlekedés egyik legvédtelenebb szereplői. A biciklisek biztonsága érdekében a rendőrök arra figyelmeztetik a gépjárművezetőket, hogy az előzések alkalmával tartsanak legalább egy-másfél méter oldaltávolságot a kétkerekűvel közlekedők mellett! Amennyiben a szemből érkező forgalom miatt erre lehetőségük nincsen, úgy a kerékpár előzését ne kezdjék meg!
….hogy mindenki hazaérjen!

Címkék: baleset, kerékpáros

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 13. 13:43, péntek | Helyi

Ezer diák szavalta el a Nemzeti dalt Pápán

2026. Március 13. 07:06, péntek | Helyi

Ujvári Szilvia és Forsthoffer Ágnes személyes kapcsolatáról ír a kormánypárti sajtó

A Mediaworks-höz tartozó Ellenpont cikke szerint Ujvári Szilvia korábban a kertészeti termékekkel foglalkozó Teklandnál dolgozott vezetői pozícióban, amely a Forsthoffer család érdekeltségébe tartozik.

2026. Március 12. 14:12, csütörtök | Helyi

38 kórház bezárását tartalmazza egy korábbi kormány tervezet, melyet a Tisza szerint a választás után újra elővenne a Fidesz

A tervek szerint 38 kórházat bezártak volna, mintegy 14 ezer aktív kórházi ágyat megszüntettek volna, a járóbeteg-szakrendelők számát pedig a jelenlegi 557-ről 221-re csökkentették volna.