Hírek
2017. Október 09. 10:28, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Szabályozni kell, mennyit tölthet a gyerek számítógép előtt
A határok kijelölése és a következetesség a legfontosabb, ha a gyerekek számítógépes játékokat játszanak - hangsúlyozta Földi Rita klinikai szakpszichológus hétfőn az M1 aktuális csatornán.
Földi Rita azt mondta, fontos, hogy a gyerekek lépést tartsanak a technikai fejlődéssel, de figyelembe kell venni az élettani sajátosságokat.
A számítógépes játékoknak vannak pozitív és negatív hatásaik is, fejlesztik például a képi feldolgozás és a figyelemmegosztás képességét, ugyanakkor gyengítik a szövegértést - tette hozzá.
Elmondta azt is, hogy egyre több a magatartászavaros gyerek, számuk már nem magyarázható kizárólag biológiailag. Viselkedésükben szerepet játszhatnak környezeti hatások, így a számítógépes játékok is, amelyek "felpörgetik" a központi idegrendszert.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 14. 14:00, kedd | Belföld
Az EU jóváhagyta a Magyar Fejlesztési Bank számára előirányzott kétmilliárd eurós magyar állami tőkeinjekciót
Az Európai Bizottság, az uniós állami támogatási szabályok alapján, jóváhagyta a Magyarország által a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) számára nyújtott kétmilliárd eurós, mintegy 760 milliárd forintos tőkeinjekciót
2026. Július 14. 14:00, kedd | Belföld
Lannert Judit: a gyermekek, a pedagógusok és az iskolák vannak az új oktatáspolitika fókuszában
Az új szemlélet középpontjában a gyermekek, a pedagógusok és az iskolák állnak - közölte az oktatási és gyermekügyi miniszter hétfőn a Facebook-oldalán.
2026. Július 14. 11:00, kedd | Belföld
Orbán Viktor: Magyarországnak joga van ellenállni és meg is fogja tenni
Ha a köztársasági elnököt erőszakkal megfosztják a hivatalától, akkor Magyarországnak joga van ellenállni.

