Városlista
2026. február 1, vasárnap - Ignác

Hírek

2023. Március 22. 13:58, szerda | Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Szalóky Zsolt)

Súlyosbították a Pápánál elfogott moldáv embercsempész büntetését

Súlyosbították a Pápánál elfogott moldáv embercsempész büntetését

Eredményes ügyészi fellebbezést követően súlyosította a Veszprémi Törvényszék annak a 27 éves moldáv embercsempésznek a büntetését, aki 2022. november 9-én 29 illegális határátlépőt akart jogellenesen Ausztriába juttatni.

Az elkövető, aki a migránsok eredményes Ausztriába jutása esetén 1500 eurót kapott volna megbízóitól, reggel nyolc óra körül a szerb-magyar határ magyarországi oldalán vette fel kisteherautójába az államhatáron előzőleg illegálisan átlépő, magukat szírnek valló migránsokat, és az áruszállításra kialakított jármű ülések, biztonsági berendezések nélküli rakterébe zsúfolva, megállás nélkül szállította őket tovább - írja a Veszprém Megyei Főügyészség.

A vádlott 2022. november 9-én kora délután Pápa külterületén, a szántóföldön haladt a járművel, amikor azonban az műszaki hiba miatt megállt. Az elkövetőt a rendőrök elfogták, és őrizetbe vették, majd az ügyészség két nappal később a Pápai Járásbíróság elé állította. A bíróság a férfit a váddal egyezően bűnösnek mondta ki a csempészett személy sanyargatásával elkövetett embercsempészés bűntettében, és ezért három év börtönbüntetésre ítélte, valamint hat évre kiutasította Magyarország területéről.

Az ügyész súlyosabb büntetés kiszabása végett fellebbezett, melyet a Veszprém Megyei Főügyészség fenntartott, továbbá indítványozta, hogy a másodfokú bíróság az embercsempészés elkövetéséért előre megkapott 400 euró elkövetéskori árfolyamnak megfelelően átszámított értékének erejéig rendeljen el vagyonelkobzást a vádlottal szemben. A törvényszék az ügyészség álláspontjával egyetértve, hogy a hasonló bűncselekmények elszaporodottságára tekintettel az ilyen elkövetőkkel szemben a törvény szigorának alkalmazása indokolt, a vádlottat öt börtönbüntetésre ítélte és ehhez igazodóan tíz évre kiutasította Magyarország területéről, valamint 162 020 forint vagyonelkobzást is elrendelt.

Fotó: Police.hu

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 01. 12:14, vasárnap | Helyi

Visszaadnák a pápaiaknak az Esterházy-kastélyt

Újra várja a látogatókat az Esterházy-kastély, amely az elmúlt években eltávolodott a pápaiak mindennapjaitól. Az új vezetés célja, hogy újra magáénak érezze a közösség a pápai kastélyt.

2026. Február 01. 08:14, vasárnap | Helyi

Negyven év a harcművészet szolgálatában

2026. Január 30. 19:07, péntek | Helyi

Bige Dávid: Akkor lesz erős gazdaságunk, ha a kormány békén hagyja az embereket

Bige Dávid közgazdász, a magyar nagyvállalkozó, Bige László fia tartott előadást a pápai Huszár Közösségi Házban, ahol a magyar gazdaság állapotáról és a versenyképesség kérdéseiről beszélt.

2026. Január 30. 18:42, péntek | Helyi

Fókuszban a megelőzés Pápán

A rendőrök prevenciós foglalkozásokat tartottak általános iskolásoknak.