Hírek
2015. Június 02. 14:12, kedd |
Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Sz.Zs.)
Süle Zsolt: Unger Tamás szamárságokat beszél
Folytatódik a sajtón keresztül zajló vita stadionügyben. A jobbikos képviselő szerint az alpolgármesternek vagy szövegértési problémái vannak, vagy szándékosan akarja félrevezetni a lakosságot.
Mint ahogy arról beszámoltunk, Süle Zsolt május közepén tett javaslatot a pápai Perutz-stadion hamarosan kezdődő fejlesztésének részleges felfüggesztésére. Unger Tamás reakciójában elmondta, a stadionra kapott pénz nem költhető más közcélra, így ha felfüggesztenék a fejlesztést, Pápa városa elveszítené a kapott összeget.
- Az alpolgármester olyan mélységekbe taszította a politikai kulturát, amelyre még nem volt példa a városban. Unger Tamás szánalmas vádjai mögött semmiféle valóságtartalom nincs, egyszerűen a politikai ellenfelének lejáratását, besározását célozzák meg - kezdte mai sajtótájékoztatóján Süle Zsolt. Az önkormányzati képviselő szerint hazugságra építette mondanivalóját az alpolgármester. Mint mondta - az alpolgármester sugalmazásával szemben - a törvényeket betartva, országos költségvetési módosításokkal kívánnák a rendelkezésre álló pénzösszeg átcsoportosítását, melyhez levélben kért támogatást Áldozó Tamás polgármestertől és Kovács Zoltán államtitkártól. A sajtótájékoztatón megtudtuk, a május 15-én keltezett leveleire ezidáig nem érkezett válasz.
Süle Zsolt szerint az alpolgármester szamárságokat beszél, melynek célja a Jobbik lejáratása. A képviselő szerint az sem igaz, hogy megoldhatatlan lenne a források költségvetési átcsoportosítása. Számos példát sorolt a közelmúltból, amikor a parlament módosította a költségvetést és forrásokat csoportosított át. Véleménye szerint ehhez csupán politikai akaratra lenne szükség ebben az esetben is.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 01. 12:14, vasárnap | Helyi
Visszaadnák a pápaiaknak az Esterházy-kastélyt
Újra várja a látogatókat az Esterházy-kastély, amely az elmúlt években eltávolodott a pápaiak mindennapjaitól. Az új vezetés célja, hogy újra magáénak érezze a közösség a pápai kastélyt.
2026. Február 01. 08:14, vasárnap | Helyi
Negyven év a harcművészet szolgálatában
2026. Január 30. 19:07, péntek | Helyi
Bige Dávid: Akkor lesz erős gazdaságunk, ha a kormány békén hagyja az embereket
Bige Dávid közgazdász, a magyar nagyvállalkozó, Bige László fia tartott előadást a pápai Huszár Közösségi Házban, ahol a magyar gazdaság állapotáról és a versenyképesség kérdéseiről beszélt.
2026. Január 30. 18:42, péntek | Helyi
Fókuszban a megelőzés Pápán
A rendőrök prevenciós foglalkozásokat tartottak általános iskolásoknak.

