Hírek
2011. Június 29. 14:17, szerda |
Belföld
Forrás: OrientPress
Soha nem látott rekordra ugorhat Magyarország fizetési mérlege
Az első negyedévben érhette el csúcsát a válság kezdete óta korrekciót vett folyó fizetési mérleg-így vélekednek a Napi Gazdaság által megkérdezett elemzők a csütörtökön megjelenő adatról. A Napi Gazdaság konszenzusa 900 millió e
A 2011 első negyedévben tapasztalt makrogazdasági folyamatok a külső egyensúly további javulását vetíti előre- állapította meg a jegybank a legutóbbi inflációs jelentésében. A Költségvetési Felelősségi Intézet Budapest elemzése szerint a kormány munkaerőpiacot,szociális ellátásokat és nyugdíjrendszert érintő, a Széll Kálmán tervben és a konvergenciaprogramban vázolt intézkedési valószínűleg nem hozzák az eredetileg tervezett költségvetési megtakarítást, így 2012-13-ban komoly rést kell valahogy betölteni. Ha a 900 millió eurós többlet bekövetkezik, akkor soha nem látott rekordra ugorhat Magyarország folyó mérlege, amely tőkemérleggel párosulva kiemelkedően magas finanszírozási többletet biztosíthat az országnak.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 01. 14:00, vasárnap | Belföld
Orbán Balázs szerint ukrán jólét lesz a magyar jövőből, ha nem vigyázunk
Ha nem vigyázunk, elveszik a magyar jövő és ukrán jólét lesz belőle - jelentette ki a miniszterelnök politikai igazgatója a Digitális Polgári Körök (DPK) által szervezett háborúellenes gyűlésen szombaton Hatvanban.
2026. Február 01. 08:31, vasárnap | Belföld
Csézy is csatlakozott a Tiszához
Hatalmas örömmel jelentem be, hogy Csézy lesz a TISZA képviselőjelöltje a mezőkövesdi központú Borsod-Abaúj-Zemplén megyei 7-es választókerületben - írta ki Facebook-oldalára Magyar Péter.
2026. Január 31. 13:00, szombat | Belföld
Soltész Miklós: a béke reményének át kell hatnia gondolatainkat, szívünket és tetteinket
- jelentette ki a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára pénteken a Bács-Kiskun vármegyei Kunszentmiklóson.
2026. Január 31. 12:00, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: a magyar kormány elfogadhatatlannak tartja a kollektív bűnösség elvét
Egy szlovákiai magyar politikust elvittek a rendőrök a pozsonyi tüntetésről.

