Hírek
2016. Október 05. 09:00, szerda |
Helyi
Forrás: Infopapa. (Sz.Zs.)
Sikerült! Horváth Adrián nyerte a szavazást!
Szeptember végén kértünk benneteket, hogy szavazzatok a Pápai Fúvószenekar karnagyára. Nos, sikerült, elegen szavaztatok. Horváth Adrián kapja idén a Veszprém Megyei Príma Díjat.
A Vállakozók Országos Szövetségének Veszprém Megyei Szervezete immáron 12. alkalommal ítéli oda a Veszprém Megyei Príma Díjakat a megye kiemelkedő alkotóinak, művészeinek, tudósainak, sportolóinak, a közművelődésben fontos szerepet játszó szakembereknek.
A Veszprém Megyei Príma Díjra a jelöltek közül hármat a kuratórium, egyet pedig a megye lakossága választ. A szavazás győztese a pápai Horváth Adrián, aki összesen 1149 db érvényes voksot kapott, a második helyezett Berzevici Zoltán 476 db, a harmadik Bárány László 454 db szavazattal - írja VOSZ honlapja.
A XII. Veszprém megyei Prima Díjátadó Gála 2016. november 18-án, pénteken kerül megrendezésre Veszprémben, a Megyeháza Szent István termében.
Gratulálunk!
Horváth Adrián sok éven át volt a Légierő Zenekar tagja, 2007-2011-ig karmester-helyettese is. Munka mellett is folyamatosan képezte magát, több diplomát is szerzett, egyetemi végzettségének köszönhetően oktat is, a Pápai Református Kollégium Gimnáziuma és Művészeti Szakgimnáziuma tanára, zeneismeretet és kreatív zenét tanít. A diákok egyik kedvenc pedagógusa, már az intézménybe kerülése utáni első évben ő lett az "Év tanára" az iskolában.
Pápán legtöbben karnagyként ismerik. A város szeretett, köztiszteletnek örvendő fúvószenekarát vezényli immár 2008 óta. A banda legnépszerűbb koncertjei a teltházas újévi showműsorok. Ezek nemcsak a közönség tetszését nyerik el évről évre, hanem a szakmáét is. Pápa Város Fúvószenekara Horváth Adrián vezetésével 2015-ben szórakoztató show kategóriában nyerte el az amatőr zenekarok legmagasabb, "C" szintű arany minősítését és ezt a bravúrt 2016-ban is megismételték, koncertfúvós kategóriában. A nyár kiemelkedő kulturális eseménye volt az általuk szervezett nemzetközi fúvósfesztivál.
Horváth Adriánnak sokat köszönhet a város azért is, mert folyamatosan kutatja a helyi zenei élet múltját, s publikálja is eredményeit. Könyvet írt Gáty Zoltánról, a református kollégium tanáráról, és a helyi fúvószenei élet történetét is feldolgozta Két évszázad fúvószenéje Pápán című kötetében. S idejéből jut még zeneszerzésre, hangszerelésre is. Több nagyobb Gáty-emlékkoncert szervezésében is részt vett, ő hangszerelte például a zongoraletétben megmaradt Gáty-indulókat, de fúvószenekar is neki köszönheti a darabok átiratait.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 03. 13:00, péntek | Helyi
Magyar Levente: a paksi bővítés minden nehézség ellenére határidőre el fog készülni
Gőzerővel zajlanak a munkálatok, így a paksi atomerőmű bővítése minden nehézség ellenére határidőre el fog készülni – közölte Magyar Levente, a Külgazdasági és Külügyminisztérium parlamenti államtitkára.
2026. Április 02. 19:13, csütörtök | Helyi
Közösségi tojásfa díszítés Pápán
Második alkalommal szervezték meg a közösségi tojásfa díszítést a pápai Kossuth utcán.
2026. Április 02. 14:00, csütörtök | Helyi
Pápai üzletekbe járt lopni a 29 éves győri férfi
Pápai üzletekbe járt lopni a megalapozott gyanú szerint az a 29 éves győri férfi, akinek emiatt letartóztatását indítványozta a Pápai Járási Ügyészség.
2026. Április 02. 10:43, csütörtök | Helyi
Baán Éva: Én ilyet nem írtam ki
A pápai nyugdíjas egyesület elnökének Facebook profilja Zelenszkij likvidálására buzdított, Baán Éva tagadja, hogy ő tette volna közzé a posztot.

