Városlista
2026. július 14, kedd - Őrs

Hírek

2021. Július 02. 09:05, péntek | Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Szalóky Zsolt)

Semmelweis-nap a Malom tónál

Semmelweis-nap a Malom tónál

Minden év július 1-jén jól megérdemelt pihenőnapjukat töltik az egészségügyi dolgozók, akiket közös kikapcsolódásra invitáltak a Malom tóhoz.

Az eseményre a pápai kórház dolgozói mellett az egészségügyi alapellátás, a szociális területek dolgozóit, valamint a mentőszolgálat és a gyógyszertárak munkatársait is meghívták.

Dr. Havrilla Gyula főigazgató köszöntőjében az elmúlt esztendő megpróbáltatásairól beszélt, amelyek komoly kihívás elé állították a kórház munkatársait, ám mindenki becsülettel tette a dolgát. A főigazgató megköszönte a Honvédség közremúködését is, a katonák nagy segítséget jelenettek.

Dr. Kovács Zoltán országgyűlési képviselő is köszönetet mondott az egészségügyi dolgozóknak, emberfelettinek nevezte az általuk elvégzett munkát, majd kellemes kikapcsolódást kívánt a jelenlévőknek.

A köszöntőket követően elismerések átadására került sor. Fő­orvosi kinevezést kapott Vörösházi Balázs urológus szakorvos, Patyi Andrea belgyógyász szakorvos pedig adjunktusi kinevezést vehetett át.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 14. 07:23, kedd | Helyi

Két szépkorút köszöntött Grőber Attila polgármester

Két pápai szépkorút is felköszöntött születésnapja alkalmából Grőber Attila polgármester. Lakatos Teréz 90., míg Mihalowitschné Biró Mária 95. születésnapját ünnepelte az elmúlt időszakban.

2026. Július 14. 07:18, kedd | Helyi

15 hektáron égett a tarló és az aljnövényzet Bakonyszücsnél

A pápai tűzoltók is részt vettek az oltásban.

2026. Július 13. 07:42, hétfő | Helyi

Felkészülési mérkőzésen sérült meg súlyosan a Perutz játékosa

A fiatal sportolót meg kellett műteni egy szerencsétlen esést követően.

2026. Július 11. 09:34, szombat | Helyi

25 éves a pápai Bázisrepülőtér

„Legyen ez a jubileum egyszerre számvetés és új kezdet. Emlékeztessen bennünket arra, hogy a múlt értékei adják a jövő erejét, és hogy minden újabb siker azok munkájára épül, akik előttünk jártak”