Hírek
2023. Augusztus 25. 20:41, péntek |
Helyi
Forrás: Veszprém vármegyei rendőrség
Saját szüleit bántalmazta a 24 éves kábszeres férfi Pápán
A pápai rendőrök őrizetbe vették.
Kapcsolati erőszak bűntett, garázdaság vétség és kábítószer birtoklása vétség elkövetésének megalapozott gyanúja miatt folyik büntetőeljárás a Pápai Rendőrkapitányságon egy 24 éves helyi lakossal szemben. Az eljárás adatai alapján a férfi 2023 áprilisában és júniusában szüleit bántalmazta. A nyomozó hatóság akkor kapcsolati erőszak bűntette miatt előterjesztést tett az illetékes ügyészségen a férfi távoltartására, melyet a bíróság elrendelt.
A gyanúsított azonban megszegte ezt, ugyanis 2023. augusztus 23-án a kora esti órákban szülei háza előtt fenyegetőzött, másnap pedig egy helyi üzlet előtt a testvérét ütötte meg minden előzmény nélkül.
Az egyenruhások a férfit elfogták, majd előállították a Pápai Rendőrkapitányságra, ahol kábítószer-gyorstesztet alkalmaztak vele szemben, mely pozitív értéket mutatott. A nyomozók a tettest őrizetbe vették, és az illetékes ügyészségen kezdeményezték a letartóztatásának indítványozását.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 20. 10:14, szombat | Helyi
A pápai adventi forgatagban járt Takács Péter
Az egészségügyi államtitkár, a Fidesz helyi választókerületi elnöke Kovács Zoltán kíséretében találkozott a választókkal.
2025. December 19. 13:51, péntek | Helyi
Összefirkálták a Fő téri Eszterházy-szobor talapzatát
Újabb rongálás történt a Fő téren, ezúttal Eszterházy Károly városépítő püspök szobrának talapzatát firkálták össze.
2025. December 19. 12:29, péntek | Helyi
Látványos szakaszához ért az evangélikus templom belső felújítása
Folytatódik a pápai evangélikus templom több mint 140 éves műemléképületének átfogó felújítása, amely jelenleg a harmadik ütemnél tart.
2025. December 18. 17:09, csütörtök | Helyi
Két autó ütközött a Török Bálint utcában
Teljes útzár mellett folyik a helyszínelés.

