Hírek
2012. Március 10. 14:03, szombat |
Belföld
Forrás: mno / Magyar Nemzet
Romlott hús: aggódhat a Tesco?
Közérdekű bejelentésnek tartja a Hír TV műsorában elhangzott, a Tescóval kapcsolatos információkat a Vidékfejlesztési Minisztérium (VM), ezért vizsgálatot rendelt el – értesült a Magyar Nemzet.
Ismert, a televíziónak az áruházlánc nevük elhallgatását kérő dolgozói elmondták, hogy a multinacionális vállalatnál lemossák a romlott húsokat, és úgy kínálják a vásárlóknak. Így készül a lejárt szavatosságú csirkéből például grillcsirke, más hústermékekből pedig feltét vagy töltelék.
Bognár Lajos, a VM élelmiszerlánc-felügyeletért és agrárigazgatásért felelős helyettes államtitkára a Magyar Nemzet megkeresésére közölte: az ellenőrzés helyszíne és időpontja titkos, a vizsgálatot a megyei kormányhivatalok szakemberei végzik. Az ügy azért kiemelten fontos, mert a cég eljárása veszélyezteti a fogyasztók biztonságát – tette hozzá.
A Tesco dolgozói szerint mindez felső vezetői utasításra történik, olyan is előfordul, hogy a friss húsok mellé teszik azokat a tálcás termékeket, amelyeket nem tudtak értékesíteni a szavatossági időben. A Hír TV Panaszkönyv című műsorának nyilatkozók a Magyar Nemzetnek elmondták: ha védelmet kapnak, és nem veszítik el állásukat, készek hatósági bejelentést is tenni. A Tesco reagálásképp csak annyit közölt: vezetői utasításra nem történhet ilyesmi – olvasható a szombati Magyar Nemzetben.
Mint arról korábban beszámolt a lap, a Tesco dunaújvárosi áruházában 300 kiló, bélsárral szennyezett csirkehúst találtak, az áruházlánc több hipermarketében pedig egerek jelentek meg. Valószínűleg az ilyen eseteknek is köszönhetően a jövőben a nagy láncok folyamatos hatósági ellenőrzésekre számíthatnak.
Magyar Nemzet / mno
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 23. 14:00, csütörtök | Belföld
MVM: április 30-ig kérhetik az ügyfelek a villamosenergia-fogyasztásukra a rezsistop kedvezményt
Április 30-ig nyilatkozhatnak azok az ügyfeleknek, akik villamosenergia-fogyasztásukra kérik érvényesíteni a rezsistop kedvezményt - közölte az MVM szerdán az MTI-vel.
2026. Április 23. 11:00, csütörtök | Belföld
Kapitány István: kilenc százalék lesz a minimálbér után fizetendő személyi jövedelemadó
Kilenc százalék lesz a minimálbér után fizetendő személyi jövedelemadó - közölte a leendő gazdasági és energetikai miniszter szerdán a Facebookon.
2026. Április 23. 09:00, csütörtök | Belföld
Lőrincz Viktória és Ruff Bálint is szerepet kap az új kormányban
2026. Április 23. 06:47, csütörtök | Belföld
Mol: megérkeztek Ukrajnába a Barátság vezetéken az újraindulás utáni első kőolajszállítmányok
Megérkeztek Ukrajnába a Barátság vezetéken az újraindulás utáni első kőolajszállítmányok - közölte a Mol szerdán a Budapesti Értéktőzsde honlapján.

