Városlista
2026. március 14, szombat - Matild

Hírek

2016. Október 28. 07:51, péntek | Belföld
Forrás: mti

Robbanóanyagot találtak a Teréz körúti robbantó házában

Robbanóanyagot találtak a Teréz körúti robbantó házában

A Nagykanizsa melletti Homokkomáromban, egy helyi pincében lakott március óta a Teréz körúti robbantás gyanúsítottja, akinél robbanóanyagokat találtak a napokban - közölte pénteken a Zalai Hírlap.

A lap beszámolója szerint a Terrorelhárítási Központ (TEK) és a rendőrség az elmúlt napokban többször is vizsgálódott Homokkomáromban, valamint a közeli, nagykanizsai egykori katonai lőtéren. Az újságnak névvel nyilatkozó helyi lakosok azt mondták: március körül vásárolt egy kisebb házat a faluban a Teréz körúti robbantással gyanúsított férfi, aki azonban nem nagyon beszélt senkivel.

Név nélkül nyilatkozó szomszédja, aki a TEK munkatársait vezette fel a helyszínre, azt közölte a lappal, hogy a házban kedden tartottak házkutatást, amelynek során robbanóanyagot találtak, s abból valamennyit a közelben fel is robbantottak. A férfi szerint szomszédja azt mondta magáról, hogy repülőgép-szerelő, de mert ezzel a szakmával nem tud elhelyezkedni, inkább kamionozni akar.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 14. 08:09, szombat | Belföld

A Mol és a Slovnaft újabb feljelentést nyújtott be a JANAF árképzési gyakorlata miatt az Európai Bizottságnál

Ismét feljelentette a horvát nyersolajszállító csővezeték üzemeltetőjét (JANAF) a Mol és a Slovnaft az Európai Bizottság Versenypolitikai Főigazgatóságánál, ezúttal \"visszaélésszerű árképzési gyakorlata\" miatt.

2026. Március 13. 15:00, péntek | Belföld

Március 28-án megnyílik a megújult Citadella

Március 28-án megnyílik a nagyközönség előtt a megújult Citadella a budapesti Gellért-hegyen. Az épületegyüttes ingyenesen látogatható belső közparkkal, kilátóteraszokkal és új szolgáltatásokkal várja az érdeklődőket

2026. Március 13. 10:00, péntek | Belföld

Czepek Gábor: várjuk Kijev válaszát

Véget értek a csütörtöki energetikai tárgyalások Kijevben; tizenhét ország volt kíváncsi a magyar álláspontra, arra, hogy mit gondolunk a Barátság kőolajvezetékről

2026. Március 12. 14:00, csütörtök | Belföld

Steiner Attila: a kormány vizsgálja az üzemanyag forgalmazók javaslatát