Hírek
2015. Július 07. 09:43, kedd |
Helyi
Forrás: http://www.met.hu/
Riadó! Nagyon-nagyon meleg lesz ma!
A meteorológiai szolgálat előrejelzése szerint kedden a legmagasabb nappali hőmérséklet 33-38 Celsius-fok között alakul, és késő estére is csupán 26-31 fok közé hűl a levegő.
A késő esti 31 fok persze leginkább a nagyobb városok belterületein várható.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat keddre is az egész országra kiadta a legmagasabb, harmadfokú figyelmeztetését a tartós hőség miatt.
Az UV-B sugárzásnak az átlagértéke is nagyon magas lehet, maximuma akár a 8,1 értéket is elérheti, ami már extrém sugárzási szintet jelent. Ilyenkor a napon akár 10-15 perc alatt is le lehet égni.
A tartós kánikula miatt az országos tiszti főorvos szerda éjfélig az általa kihirdethető legmagasabb fokozatú hőségriadót rendelte el. Ez akkor lép életbe, ha várhatóan legalább három egymást követő napon eléri vagy meghaladja a napi középhőmérséklet a 27 Celsius-fokot.
A jelenlegi előrejelzés szerint szerdán érkezhet egy hidegfront, amely enyhíti a hőséget. Eleinte a Dunántúlon, majd egyre több helyen várható majd zápor, zivatar. Bár keleten így is elérheti a maximum hőmérséklet a 39 fokot is.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 05. 07:13, péntek | Helyi
Bejelentették Takács Péter választókerületi elnökségét Pápán
Várhatóan az egészségügyi államtitkár lesz a Fidesz-KDNP képviselő-jelöltje a jövő tavasz országgyűlési választáson.
2025. December 04. 19:52, csütörtök | Helyi
Angliában élő távoli rokon segített a pápai férfinak lakáshoz jutni
Az albérletben élő Gábort angliai rokona egy saját otthonnal ajándékozta meg.
2025. December 04. 18:10, csütörtök | Helyi
Gyűjtés indult a pápai újszülött osztály támogatására
Egy új, korszerű sárgaságmérő készüléket vásárolnának a pápai kórház újszülöttosztálya számára, a Pannonia Reformata Múzeum által elindított adománygyűjtés során.

