Városlista
2026. április 3, péntek - Buda, Richárd

Hírek

2013. Október 30. 12:03, szerda | Belföld
Forrás: MTI

Rezsicsökkentés - Fidesz: egységesek lesznek a közműszámlák

Rezsicsökkentés - Fidesz: egységesek lesznek a közműszámlák

A közműszámlák egységesítését javasolja a Fidesz rezsicsökkentésért felelős munkacsoportja.

A várhatóan 2014. január 1-jétől hatályos új rendszerben egységesek, egyszerűek, átláthatók, mindenki számára megérthetők lesznek a számlaképek - közölte Németh Szilárd, a kormánypárt szakpolitikusa szerdai budapesti sajtótájékoztatóján, hozzátéve, hogy a szabályokat törvény rögzíti majd.
"Meg fogjuk határozni színekkel az egyes szolgáltatások területét, hogy még könnyebb legyen az eligazodás, és meg fogjuk határozni még a betűméretet is" - mondta az országgyűlési képviselő, jelezve, hogy a jogszabály vonatkozik majd a gáz-, a villany-, a távhő-, a víz- és csatorna-, valamint a szemétszállítási és a kéményseprési számlákra is.
Hozzátette, hogy lesz egy úgynevezett elsődleges számla, de emellett a szolgáltatók a továbbiakban is kötelesek lesznek kibocsátani a részletes számlát.
Németh Szilárd a tájékoztatón emlékeztetett, hogy péntektől, november 1-jétől ismét olcsóbb lesz a háztartási energia ára, így a gázért, az áramért és a távhőért a 2012. decemberi árakhoz képest 20 százalékkal kevesebbet kell majd fizetni. Jelezte ugyanakkor, hogy ezekkel a díjakkal Magyarország a középmezőnyben lesz európai uniós szinten, amivel szerinte "nem elégedhetünk meg", mert a gáz- és az áramárak még így is az EU-átlag feletti terhet rónak a magyar családokra. Tehát "bőven van indoka még egy esetleges újabb rezsicsökkentésnek" - jelentette ki.
A Fidesz rezsicsökkentésért felelős politikusa egyúttal arra hívta fel a gáz- és villanyóra állását havonta bediktáló fogyasztók figyelmét, hogy sok pénzt megspórolhatnak, ha még október utolsó napjaiban, azaz szerdán vagy csütörtökön bejelentik a mérőóra állását.
Kérdésre válaszolva beszélt arról is, hogy a közműszolgáltatások tervezett nonprofittá alakításával megnő majd a köztulajdonlás lehetősége, s nem lesz például annyi víziközmű- és hulladékszolgáltató, mint most.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 03. 14:00, péntek | Belföld

Tavaszias idő várható a húsvéti hosszú hétvégén

2026. Április 03. 08:58, péntek | Belföld

Magyarországra látogat az Amerikai Egyesült Államok alelnöke

Április 7-8-án Magyarországra látogat J.D. Vance, az Amerikai Egyesült Államok alelnöke és felesége - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.

2026. Április 03. 08:45, péntek | Belföld

Csádról és Orbán Viktor fiáról is kitálalt egy katonai százados

Interjút adott a Telexnek Pálinkás Szilveszter, a Magyar Honvédség toborzókampányának egyik arca, aki korábban a S.E.R.E.G. című sorozat készítésében is részt vett tanácsadóként.

2026. Április 02. 15:00, csütörtök | Belföld

KSH: a GDP-arányos hiány 4,7 százalékos volt 2025-ben