Városlista
2026. február 2, hétfő - Karolina

Hírek

2014. Február 27. 17:00, csütörtök | Helyi
Forrás: Pápai Rendőrkapitányság

Rendőrkutya akadályozta meg a szökést

Rendőrkutya akadályozta meg a szökést

Bíróság elé állítási javaslattal zárta le a Pápai Rendőrkapitányság Vizsgálati Osztálya az ellen a pápai fiatalkorú fiú ellen indult büntetőeljárást, aki megalapozottan gyanúsítható azzal, hogy 2013 decemberében Pápán betörte egy üzlet ablaküvegét.

A rendelkezésre álló adatok szerint a gyanúsított 2013. december 22-én éjjel fél kettőkor hangoskodva kirohant egy belvárosi kapualjból, majd ököllel belevágott a közelben levő egyik üzlet ablakába. Az esetnek szemtanúja volt a Pápai Rendőrkapitányság kutyavezetője. Az egyenruhást meglátva a vérző kezű fiatalember menekülni próbált, ám ebben a szájkosárral ellátott járőr- és kábítószer kereső kutya megakadályozta. A gyanúsított tettére nem tudott magyarázattal szolgálni, de azt elismerte, hogy az esetet megelőzően szeszes italt fogyasztott.
A fiatalkorú ellen garázdaság vétség elkövetésének megalapozott gyanúja miatt indult büntetőeljárás iratait 2014. február 27-én bíróság elé állítási javaslattal küldte meg az eljáró hatóság a Veszprémi Járási Ügyészségnek.

Fotó illusztráció (youtube.com)

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 01. 12:14, vasárnap | Helyi

Visszaadnák a pápaiaknak az Esterházy-kastélyt

Újra várja a látogatókat az Esterházy-kastély, amely az elmúlt években eltávolodott a pápaiak mindennapjaitól. Az új vezetés célja, hogy újra magáénak érezze a közösség a pápai kastélyt.

2026. Február 01. 08:14, vasárnap | Helyi

Negyven év a harcművészet szolgálatában

2026. Január 30. 19:07, péntek | Helyi

Bige Dávid: Akkor lesz erős gazdaságunk, ha a kormány békén hagyja az embereket

Bige Dávid közgazdász, a magyar nagyvállalkozó, Bige László fia tartott előadást a pápai Huszár Közösségi Házban, ahol a magyar gazdaság állapotáról és a versenyképesség kérdéseiről beszélt.

2026. Január 30. 18:42, péntek | Helyi

Fókuszban a megelőzés Pápán

A rendőrök prevenciós foglalkozásokat tartottak általános iskolásoknak.