Városlista
2026. január 11, vasárnap - Ágota

Hírek

2022. Május 31. 09:45, kedd | Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Szalóky Zsolt)

Rekordszámú résztvevő a tűzoltóság nyílt napján

Rekordszámú résztvevő a tűzoltóság nyílt napján

A megyében Pápán voltak a legtöbben kíváncsiak a tűzoltók mindennapjaira.

Két pandémiás évnyi kihagyást követően idén újra megrendezték a Nyitott szertárkapuk elnevezésű gyereknapi programot a megye 25 pontján, hivatásos, önkormányzati és önkéntes tűzoltóságokon.

Veszprém mellett Pápán és Ajkán is várakozásokat felülmúlóan sokan, túlzás nélkül tömegek jöttek el az ingyenes gyereknapi rendezvényre, találkoztak a tűzoltókkal, ismerkedtek a mindennapi hősök munkájával, felszereléseivel. A gyerekzsivajtól hangos napon a megyében összesen 3268-an töltöttek el néhány órát a laktanyákban. A pápai szertárba 850-en, Veszprémbe 643-an, az ajkai tűzoltókhoz pedig 520-an látogattak el - írja honlapján a Katasztrófavédelem.

Képeink a nyílt napról!

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 11. 09:13, vasárnap | Helyi

Nem elég, hogy nekiütközött, még meg is ütötte

A 42 éves pápai férfi hirtelen áttért a szemközti sávba, nekiment egy autónak, majd bevert egyet a sofőrnek.

2026. Január 11. 08:44, vasárnap | Helyi

Takács Péter: Hajrá Veszprém 4!

Az egészségügyi államtitkár a Fidesz kongresszusáról posztolt, ahol megnevezték a párt 106 egyéni országgyűlési képviselőjelöltjét.

2026. Január 09. 15:00, péntek | Helyi

Létrejött az új önkormányzati cég, amely magába olvasztotta a korábbiakat

Bordás Ferenccel a Pápai Városüzemeltetési és Közszolgáltató Nonprofit Kft. (PVK) ügyvezetőjével beszélgettünk.

2026. Január 09. 11:14, péntek | Helyi

Kontrát Károly nem indul el a választáson

A pápai származású politikus 1998 és 2002 között a Belügyminisztérium államtitkára volt. 2002 óta a Fidesz országgyűlési képviselője, a legutóbbi három választáson egyéniben indult a Balaton parti körzetben.