Városlista
2026. május 14, csütörtök - Bonifác

Hírek

2011. Október 14. 07:21, péntek | Belföld
Forrás: HírTV

Rejtélyes csalás a népszámlálási kérdőíven

Rejtélyes csalás a népszámlálási kérdőíven

Utólag írtak bele egy budakeszi nő népszámlálási kérdőívébe - tudta meg a Magyar Nemzet.

A nő saját lakásán fogadta a számlálóbiztost, aki megvárta, amíg kitölti a lapot, majd a lezárt borítékkal távozott. Pár nap múlva, amikor a KSH-munkatársa visszatért egy másik űrlappal a nő észrevette, hogy a kérdőív borítékját felbontották, a nemzetiségre és vallásra vonatkozó részt pedig más színű tintával valaki kitöltötte. A nő viszont ezt korábban üresen hagyta, ugyanis nem kötelező kitölteni. A számlálóbiztos azt állítja: ő nem írt bele utólag a kérdőívbe. A Központi Statisztikai Hivatal azonnali vizsgálatot ígért az ügyben. „Természetesen elindul az eljárás. Ott ki fog derülni, hogy ki volt a hibás és ennek megfelelő lesz az eljárás kimenetele. A számlálóbiztosoknak nagyon pontosan meg van határozva, hogy mi az ő lehetőségük és joguk. A számlálóbiztosnak az a dolga, hogy ő a válaszadó válaszainak megfelelően lejegyzetelje a válaszokat, és abban semmit meg nem másíthat” - mondta Virág Eszter, a Központi Statisztikai Hivatal népszámlálási vezetője. (da)

hírTV

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 14. 13:00, csütörtök | Belföld

OVF főigazgató-helyettese: pénteken felállítják az országos vízügyi koordinációs központot

Az országban működő 12 vízügyi igazgatóság munkájának összehangolására csütörtökön felállítják az országos vízügyi koordinációs központot

2026. Május 14. 11:00, csütörtök | Belföld

Orbán szerint már nem nemzeti kormánya van Magyarországnak

Magyarországot mától egy liberális kormány vezeti, a \"leköszönő nemzeti kormány\" pedig elkészítette a leltárt - mondta Orbán Viktor korábbi miniszterelnök, a Fidesz elnöke szerdán a Facebook-oldalára feltöltött videóban.

2026. Május 14. 07:15, csütörtök | Belföld

Berendelték az orosz nagykövetet a kárpátaljai dróntámadás miatt

Csütörtök délelőttre a külügyminiszter berendelte a budapesti orosz nagykövetet a Kárpátalját ért orosz dróntámadás miatt