Városlista
2025. március 15, szombat - Kristóf

Hírek

2011. Szeptember 17. 07:29, szombat | Kék hírek
Forrás: HírTV

Razzia: zsebből kifizették a tartozást

Egy XV. kerületi üzletközpontban tartott ellenőrzést csütörtökön a Nemzeti Adó- és Vámhivatal. A távol-keleti árukat forgalmazó központban mintegy 50 revizor, pénzügyőr, végrehajtó és rendőr vizsgálta a visszaéléseket.

A razziára azért került sor, mivel a kereskedők nagy része több millió forint adótartozást halmozott fel. Az árukészletek lefoglalására csak a nyugta- és számlaadási kötelezettség ellenőrzése után került volna sor, ám az adózók még a helyszínen egyenlítették a tartozást. A csütörtöki akció során csaknem nyolcmillió forintot sikerült begyűjteni – mondta Németh Gabriella, a NAV Közép-magyarországi Regionális Adó Főigazgatóságának szóvivője.

A szóvivő azt is elmondta: a helyszínen felszólították az adózókat, hogy az adótartozásukat rendezzék, amennyiben ezt nem teszik, az árujukat azonnal lefoglalják, és el is szállítják. „Ettől annyira megijedtek, hogy ott a helyszínen – szó szerint zsebből – megfizették a teljes tartozásukat, illetve egy adózó részben megfizette a kötelezettségét, úgyhogy nála csak a fennmaradó kötelezettség erejéig foglaltunk árut.” – fűzte hozzá.(pr)

hírTV

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 12. 06:00, szerda | Kék hírek

Figyelmeztető lövéssel állítottak meg a rendőrök egy késsel fenyegetőző nőt Budapesten

Figyelmeztető lövéssel állítottak meg a rendőrök egy késsel fenyegetőző nőt hétfőn Budapesten a Keleti pályaudvarnál, a támadót elfogták és őrizetbe vették - közölte a Központi Nyomozó Főügyészség kedden az MTI-vel.

2025. Március 05. 07:47, szerda | Kék hírek

Azt is megverték Miskolcon, aki látta a verekedést

2025. Február 22. 08:20, szombat | Kék hírek

Az ügyészség 14 év fegyházat kért beismerés esetére az antifa támadások német vádlottjára

Az ügyészség 14 év fegyházbüntetés kiszabását kérte a 2023. februári, Budapesten történt antifa támadások német vádlottjára arra az esetre, ha beismeri a bűncselekmény elkövetését.