Hírek
2013. Április 20. 20:46, szombat |
Helyi sport
Forrás: nso.hu
Pontokat hagyott Pápán a listavezető
Az utolsó percben talált be a Lombard Pápa a vendég Győri ETO kapujába, ezzel döntetlent ért el az nb1-et torony magasan vezető csapat ellen.
„Olyan érzésem van, mintha Dávid és Góliát csapna össze” – vezette fel a pápai edző, Zsivóczky Gyula csapata Győri ETO elleni mérkőzését, de leszögezte, hogy éppen ezért hajtaniuk és küzdeniük kell játékosainak. Nos, már az első félidőben láttunk példát mindezekre: sokkal jobban kezdett a listavezető, és még az is belefért a zöld-fehéreknek, hogy Varga Roland büntetőjét kivédje Szűcs Lajos, mert nem sokkal utána Varga okosan fejelte Tarmo Kink beadását Nikola Trajkovics elé, aki ügyesen a kapuba húzta a labdát.
Ezt követően átadta a területet a Győr a hazaiaknak, akik a harcos Lazar Arszics, Goran Marics, Quintero hármas vezérletével több veszélyes támadást is vezettek, de ezeket pontos lövésekkel nem tudták lezárni.
Rosszat tett a szünet a hazaiaknak, vagy éppen Pintér Attila fejezte ki olyan élénken nemtetszését játékosainak, hogy azok sokkal agresszívebben védekeztek a középpályán. A lagymatag pápai támadások közepette Maróti Béla nagy hibája után Trajkovics duplázhatott volna, de a légiós gyönyörű és pimasz gólt akart emelni egy sablonos megoldás helyett.
Lipták Zoltán egy percen belül kétszer is eredményes lehetett volna, de előbb egy rivális kollégája, utóbb saját pontatlansága akadályozta meg ebben, a másik oldalon Quintero törhetett kapura, de olyan lassan tette mindezt, hogy az őt szöktető Trajkovics beérte.
Egyre lassabban, egyre körülményesebben játszottak a csapatok, Zsivóczky több támadót is becserélt, hátha valamelyikük meglepi mesterét közelgő 47. születésnapja alkalmából. Végül Georges Griffiths egyenlített, de a „szülinapi tortát" Szasa Sztevanovics szállította, ugyanis kipattant róla Marics szabadrúgása, a cserecsatár pedig két lépésről nem kegyelmezett.
Hogy a büntető kihagyása, vagy az utolsó perces kihagyás miatt veszített el két pontot az ETO, az csak részletkérdés, nem szabad a legvégén fél szemmel az órát lesnie egy bajnokaspiránsnak, a Pápát viszont dicséret illeti, hogy nem adta fel hátrányban sem.
Mindenesetre tovább nőtt az ETO veretlenségi sorozata, amely immáron 22 bajnoki mérkőzést számlál, és a második forduló óta tart.
Fotó: nso.hu
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 20. 10:14, szombat | Helyi
A pápai adventi forgatagban járt Takács Péter
Az egészségügyi államtitkár, a Fidesz helyi választókerületi elnöke Kovács Zoltán kíséretében találkozott a választókkal.
2025. December 20. 10:04, szombat | Sport
Premier League - Szoboszlai harmadszor a hónap legjobbja Liverpoolban
Szoboszlai Dominik lett november legjobb játékosa az angol labdarúgó-bajnokságban címvédő Liverpoolnál.
2025. December 20. 10:03, szombat | Bulvár
Rómában fizetős lesz a Trevi-kút február elsejétől
Két eurós jegyet kell fizetni a Trevi-kúthoz látogató olasz és külföldi turistáknak február elsejétől - jelentette be Roberto Gualtieri római főpolgármester pénteken.
2025. December 20. 10:02, szombat | Életmód
Országos RedSaturday véradó napokat tart az OVSZ
Országos RedSaturday véradó napot tart az Országos Vérellátó Szolgálat (OVSZ) december 27-én és 2026. január 3-án, hogy az ünnepi, négynapos hosszú hétvégén se alakuljon ki vérhiány

