Hírek
2021. Augusztus 11. 07:09, szerda |
Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Szalóky Zsolt), Pápai Rk.
Police Coffee a pápai vasútállomásom
Pápán tartották a Police Coffee elnevezésű program következő, Veszprém megyei kitelepülését.
A Pápai Rendőrkapitányság munkatársai 2021. augusztus 9-én – a Nemzeti Bűnmegelőzési Tanács által támogatott Police Coffee elnevezésű bűnmegelőzési program keretében – a pápai vasútállomáson várták az érdeklődőket. A rendőrségi standot felkeresők egy kávé mellett személyre szóló bűnmegelőzési tanácsokat kaptak annak érdekében, hogy ne váljanak bűncselekmények áldozatává. Különös hangsúlyt kapott a nyári vagyonvédelem, így a lakások és a személyes vagyontárgyak megóvása. A rendőrök felhívták a figyelmet arra, hogy a nyaralás idejére érdemes egy megbízható ismerős segítségét kérni, aki rendszeresen üríti a család postaládáját, mozgatja a sötétítőket, azt a látszatot keltve ezzel, hogy nem áll üresen a lakás. A vonattal utazókat pedig arra kérték, hogy az utazás alkalmával soha ne hagyják őrizetlenül a táskáikat, csomagjaikat. Az érdeklődők különböző témájú prevenciós kiadványok közül választhattak, valamint lehetőség nyílt kerékpár-regisztrációra is. Ennek alkalmával az egyenruhások feljegyezték a kétkerekű jellemző tulajdonságait és a tulajdonos adatait, valamint a járműről fotókat készítettek. Ezt követően az adatok bekerülnek az országos Bikesafe kerékpár-regisztrációs rendszerbe, ahonnan a későbbiek során a jármű adatai könnyen visszakereshetőek, amely a jármű ellopása esetén megkönnyítheti a nyomozást.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 03. 10:04, szerda | Helyi
Prevenciós előadások a pápai kistérségben
Az egyenruhások a drogok veszélyeiről is tájékoztatást adtak.
2026. Június 02. 16:18, kedd | Helyi
Emlékhely őrzi tovább Deák Ferenc pápai tartózkodásának emlékét
Ünnepélyes keretek között avatták fel kedden délután Deák Ferenc egykori pápai lakóházának emléket állító táblát a Korona utcában.
2026. Június 02. 10:01, kedd | Helyi
Négyezer-hétszáznál is többen voltak gyereknapon a laktanyákban megyénkben
A tizenhét, Veszprém vármegyei helyszínt összesen 4730-an látogatták meg gyereknapon. A családokat az ingyenes programokon szórakoztató feladatok és megelőzési tanácsok is várták.
2026. Június 02. 07:14, kedd | Helyi
Mozgó autóból mérték a sebességet a rendőrök - Videó
A rendőrök több szabálysértőt is kiszűrtek vármegyénk főútjain, lakott területen belül és kívül egyaránt.

