Városlista
2026. január 11, vasárnap - Ágota

Hírek

2013. Január 18. 08:26, péntek | Helyi
Forrás: MTI

Piros riasztás megyénkben - Folyamatosan frissítve!

Piros riasztás megyénkben - Folyamatosan frissítve!

Feloldották a korlátozást, csillapodott a szél. Magas hótorlaszok várhatók a 60-70 km/órát elérő szél és a folyamatos havazás miatt.

A pápai körgyűrűnél a Celldömölk irányában elrendelt kamionforgalom-korlátozást feloldották, közölte a megyei katasztrófavédelmi igazgatóság ügyeletese az MTI-vel.

Már csak citromsárga riasztás van érvényben!

Az Országos Meteorológiai Szolgálat szombat hajnalban tovább mérsékelte a hófúvás miatt kiadott riasztását. Már azokon a területeken is citromsárga, vagyis elsőfokú a riasztás, amelyeken pénteken szinte egész nap a legmagasabb fokú, piros riasztás volt érvényben.

A hófúvás miatt kiadott citromsárga riasztás továbbra is érvényes Győr-Moson-Sopron, Komárom-Esztergom, Veszprém, Fejér és Tolna megye teljes területén, valamint Vas, Zala, Somogy és Baranya több kistérségében, továbbá az ország keleti felében: Borsod-Abaúj-Zemplén, Szabolcs-Szatmár-Bereg és Hajdú-Bihar megye jelentős részén.

A meteorológiai szolgálat az MTI-hez szombat hajnalban eljuttatott figyelmeztető előrejelzésében azt írta: a hajnali, reggeli órákban a Dunántúlon még gyakrabban előfordulnak erős széllökések, amelyek főként a Bakony, a Balaton térségében és Győr-Moson-Sopron nyugati részén okozhatnak hóátfúvásokat. Napközben viszont általában legfeljebb élénk, kevés helyen kissé erős lesz a szél, így a hófúvásos területek mérete tovább szűkül, és komolyabb, tartós hóátfúvások sem valószínűek. Északkeleten - Borsod-Abaúj-Zemplén nyugati részén, Szabolcs-Szatmár-Bereg és Hajdú-Bihar megyében - szintén a hajnali, reggeli órákban várhatók erős széllökések, akár az óránkénti 50 kilométeres erősséget elérő széllökésekkel.

Csorna felé is problémák vannak! 27-en ragadtak Beleden!

Lezárták a 86-os főutat Csorna és Veszprém megye határa között, ezen a szakaszon jelenleg is több teherjárművet mentenek a hóból – közölte a katasztrófavédelem Győr-Moson-Sopron megyei helyettes szóvivője pénteken az MTI-vel.

Schreindler Ágnes őrnagy tájékoztatása szerint 24 felnőttet és 3 gyereket szállásoltak el Beled művelődési házában; mindannyian a 86-os úton fekvő település körzetében akadtak el járművel a hóban.

Korlátozás Pápa és Celldömölk között!

Az erős hófúvás miatt képtelenek tisztítán tartani az utat Pápa és Celldömölk között, ezért komin-forgamom korlátozást rendeltek el az úton! A buszok továbbra is járnak, de képtelenek tartani a menetrendet!

Késnek a vonatok és a buszok, de még járnak!

Az autóbuszforgalom nagyon lelassult a dunántúlon. Információink szerint eddig minden járat el tudott indulni Pápáróé és késéssel ugyan, de mindenhová meg is érkezett.

Vasúton is hasonló a helyzet, a vonatok járnak, késésük 15-20 perc.

Semmilyen körülmények között ne induljanak útnak!

Magyar Közút nemhogy nem ajánlja, egyenesen azt kéri a Nyugat-Dunántúl lakóitól, hogy semmilyen körülmények között ne induljanak útnak. A hófúvás és a folyamatos havazás miatt nem tudják garantálni, hogy egy éppen járhatóvá tett útszakasz meddig marad járható.

Nehézségek a 83-ason Győr felé!

Veszprém megyében három út járhatatlan.A 8412-es, a 8406-os és a 8416-os úton nem lehet haladni Kemenesszentpéter és Vas megye, Kemeneshőgyész és Vas megye, valamint Malomsok és Csikvánd között, de elzárt település nincs.

Veszprém megye alsóbbrendű útjai általában nehezen járhatók.A főutakon, ha a megszokottnál lassabban is, de lehet közlekedni, nehézséget egyedül a 83-as út Tét és Tétszentkút közötti (Győr megye) szakaszáról jelentettek.

Piros riasztás!

Az Országos Meteorológiai Szolgálat piros, vagyis harmadfokú riasztást adott ki Somogy, Zala, Vas, Veszprém és Győr-Moson-Sopron megye egyes kistérségeire hófúvás miatt péntek hajnalban - tájékoztatta az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság az MTI-t.

Ezeken a területeken pénteken délelőtt erős hófúvásra lehet számítani, a viharos szél miatt a friss hóval fedett területeken magas hótorlaszok várhatóak. Emellett csaknem az egész Dunántúlon érvényben van első- vagy másodfokú riasztás szintén a hófúvás miatt. Az OKF azt kéri, hogy az érintett területeken, csak az induljon útnak, akinek feltétlenül fontos.

Az OKF arra kéri az autósokat, aki teheti, ne induljon útnak, illetve csak a téli időjárási viszonyoknak megfelelően felkészített járművel tegye, és közlekedjenek elővigyázatosan, készüljenek a várható fennakadásokra, figyeljék a hatóságok közleményeit, tájékozódjanak az időjárásról és az utak állapotáról.

Fotó: idokep.hu

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 11. 12:24, vasárnap | Helyi

A doni katasztrófa hőseire emlékeztek Pápán

Az 1943-ban, 83 éve történt a doni áttörés, melynek évfordulója alkalmából tartottak megemlékezést Pápán, a második világháborús emlékműnél.

2026. Január 11. 11:13, vasárnap | Helyi

Leégett egy szerény otthon Bakonyszücsön, gyűjtést szerveznek a károsultnak

Mária egy befogadó telkén, a lakókocsiban élt, mindene odaveszet a tűzben, ő ki tudott menekülni.

2026. Január 11. 10:00, vasárnap | Helyi

Nem elég, hogy nekiütközött, még meg is ütötte

A 42 éves pápai férfi hirtelen áttért a szemközti sávba, nekiment egy autónak, majd bevert egyet a sofőrnek.

2026. Január 11. 08:44, vasárnap | Helyi

Takács Péter: Hajrá Veszprém 4!

Az egészségügyi államtitkár a Fidesz kongresszusáról posztolt, ahol megnevezték a párt 106 egyéni országgyűlési képviselőjelöltjét.