Városlista
2026. február 22, vasárnap - Gerzson

Hírek

2016. Március 09. 09:04, szerda | Helyi
Forrás: Infopapa.hu

Peugeot-val a folytatják Klauszék

Peugeot-val a folytatják Klauszék

A decemberi Szilveszter Rallyen ült utoljára versenyautóban Klausz Kristóf, két hét múlva viszont újra éles küzdelmek várnak rá.

Annak érdekében, hogy a tétversenyen maximumot tudjon nyújtani, bemelegítésként részt vett az 5. INA Kumrovec Rallyn. A március 4-5-ei, horvát bajnoki fordulón Csökő Zoltán diktálta az itinert a Peugeot 208 R2 jobb1-jéből. Az új páros gyorsan összeszokott, s már rögtön az első közös munka során több szép emléket is szereztek. „Szerencsés helyzetben voltam, hiszen Balázzsal nagyon régóta együtt dolgozunk, az ő stílusát, hangját szoktam meg a kocsiban, mégsem okozott problémát a Zolival való együttműködés. Épp ellenkezőleg! Szinte az első perctől fogva egymásra voltunk hangolódva, hiba nélkül tudtunk versenyezni” – mesélte a fiatal pilóta.
Klauszék elsődleges célja a ritmusba való visszazökkenés és önbizalom-szerzés volt, de ha már ott voltak, akkor nem nyomták el magukban a versenyzői ambíciójukat sem. „Szerettünk volna minél biztosabban és gyorsabban versenyezni a kumroveci pályán. Habár én már versenyeztem ilyen szűk, dobálós és vizes körülmények között, a mostani futam kellett ahhoz, hogy megerősítsen abban, hogy sok minden ki tudok hozni így is a kocsiból. Beigazolódott, hogy jó irányt vettünk a Peugeot fejlesztése során, az autó ugyanis nagyon toleráns volt a változó körülményekkel szemben, és magamon is azt éreztem, hogy a holtszezonbeli edzések jótékony hatással vannak rám. A téli szünetben ugyanis folyamatosan feljártam Budapestre, és részt vettem a Fit4Race edzéseken – ennek eredménye pedig abszolút érezhető volt az állóképességemen.”
A sárban való dagonyázás ellenére mind a négy gyorsaságit hibátlanul teljesítette a Klausz-Csökő duó. Időeredményeik bíztatóak voltak, az első két szakaszt meg is nyerték a kétkerekesek között, ám a harmadikon kicsit visszafogták magukat, elóvatoskodták a tempót. Az ott begyűjtött hátrányt azonban sikerült részben ledolgozniuk az utolsó körben – még annak ellenére is, hogy a cél előtt néhány kanyarral defektet kaptak. „Az útra nagyon ki volt hordva a sár, a nyomvonalban pedig volt egy nagyobb kő, amit nem vettünk észre, így kilyukasztotta a kerekünket. Szerencsére gond nélkül le tudtunk jönni a pályáról, a szervizben pedig ki tudtuk cserélni az abroncsot, s így a céldobogón fejezhettük be a futamot.” Klauszék végül az abszolút 9. helyen értek célba, ami egyben a 3-as kategória és a 2WD értékelés 2. pozícióját is meghozta számukra.
A Klaus Motorsport idei éve már körvonalazódott: 2016-ban szinte minden osztrák és magyar bajnoki futamon rajthoz fog állni a csapat színeiben induló Peugeot 208 R2-es. Az ok, amiért egy-két versenyt ki kell hagynia Kristófnak, egyszerű: a fiatal pilóta idén érettségizik, és pár verseny pont ütközni fog az írásbeli vizsgáival. Versenykilométerekből azonban így sem lesz hiánya, hiszen az ORB állomásai mellett két Európa bajnoki fordulón is képviselni fogja hazánk színeit. „Az első éles küzdelmek a két hét múlva, március 18-20-án esedékes Rebenland Rallyen várnak ránk, ahol szeretnénk megnyerni a kategóriánkat és a kétkerekesek közötti értékelést. Azonban nem lesz könnyű dolgunk, hiszen népes mezőny várható az osztrák szezonnyitóra, rendkívül komoly technikákkal. Én azonban bizakodó vagyok, és biztosan nem fogok feltartott kézzel odaállni a rajtba” – mesélte terveiről Klausz Kristóf. Annyi már biztos, hogy már csak a Peugeot 208 R2-essel fog versenyezni, de a mitfahrer személye még kérdéses. – „Balázs munkahelyi elfoglaltsága miatt nem tudta még biztosra mondani az idei szereplését, de bízom benne, hogy szezon közben lesz majd rá alkalom, hogy visszaüljön mellém a jobb1-be navigálni. A rebenlandi versenynek így biztos, hogy még Zolival fogunk nekivágni.”
Címkék: klausz, rally

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 21. 15:00, szombat | Helyi

Az amerikai legfelsőbb bíróság érvénytelenítette Donald Trump globális vámintézkedéseit

Az Egyesült Államok Legfelsőbb Bírósága érvénytelenítette a Donald Trump elnök által bevezetett, országonként megállapított vámokat pénteken.

2026. Február 21. 11:54, szombat | Helyi

A Tisza és a Fidesz is összegyűjtötte az induláshoz szükséges ajánlásokat

A Tisza Párt elnöke szerint rendszerváltó hangulat fogadta az aktivistáikat, mindenhol tömegek álltak sorba, hogy aláírhassák az íveket. Orbán Viktor azt írta: "Nagyok vagyunk, erősek vagyunk és győzni fogunk!"

2026. Február 20. 12:00, péntek | Helyi

EM államtitkár: az olcsó orosz energiaforrások kora véget ért a háborúval

Az Európa számára elérhető, olcsó orosz energiaforrások korának véget vetett az orosz-ukrán konfliktus - mondta Gondola Csaba, az Energiaügyi Minisztérium (EM) körforgásos gazdaságért és klímapolitikáért felelős államtitkára.