Hírek
2025. Október 13. 07:23, hétfő |
Helyi
Forrás: Szalóky Zsolt
Perutz: Nem sikerült a pontszerzés Sopronban
Az ötgólos mérkőzésen végül a hazaiak kerekedtek felül.
FC Sopron – Frutti Drink-Perutz FC Pápa 3–2 (2–2)
Fruttu-Drink Perutz FC: Kiss – Mogyorósi (Papp, 55.), Szabó, Sipos-Kiss (Banai, 55.), Nagy K., Molnár, Rozman, Nagy D., Ruzsás (Szalai, 67.), Szőke (Pető, 80.), Hauser (Varga, 80.)
Az NB III Észak-Nyugati csoportjának 11. fordulójában Sopronban lépett pályára a pápai csapat, ahol egy gólgazdag, fordulatos találkozón 3–2-es vereséget szenvedett - írja a Perutz közösségi oldala.
Az összecsapás parádés iramban indult, az első negyedórában már három gól is született. A hazaiak már a 2. percben megszerezték a vezetést, de nem sokáig örülhettek: a 6. percben Nagy Krisztián egalizált, majd a 16. percben Nagy Dávid révén már a pápaiak vezettek. A félidő végén azonban a Sopron is betalált, így 2–2-es állásról fordultak a csapatok.
A második játékrészben is mindent megtett a győzelemért a Pápa, de a 60. percben korábbi pápai játékos, Szilágyi Adrián találatával ismét a hazaiak kerültek előnybe. A 85. percben Kiss Ákost a játékvezető kiállította, így emberhátrányban fejezte be a mérkőzést a Perutz. Sőt, mivel addigra minden cserelehetőségát kihasználta a vendég csapat, Banai Zéténynek kellett beállnia a kapuba. Az eredmény végül nem változott, a Sopron otthon tartotta a három pontot.
Kun-Szabó Attila vezetőedző értékelése: „Egy kiélezett meccsen nagyot küzdött a csapat, senkit sem lehet hibáztatni, a srácok most is tudásuk legjavát adták. A fordulópontokból sajnos mi jöttünk ki rosszul: 1–2-nél ziccert hibáztunk, 2–2 után pedig üres kapura is rontottunk. Szilágyi egy bombagóllal döntötte el a találkozót, ő jelentette a különbséget. A kiállítás előtt szerintem a hazai játékos lesről indult. Úgy érzem, minden ellenfelünknél van egy rutinos, meccseket eldönteni képes labdarúgó, nálunk viszont jelenleg ez hiányzik.”
Következő mérkőzését október 18-án, szombaton 13 órától játsza a Pápa hazai pályán, ahol a tabella második helyezettjét, a Puskás Akadémia II-t fogadja.
Fotó: Perutz FC
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 22. 19:25, szerda | Helyi
A rendszerváltás fája - A Föld napja alkalmából fát ültetett a Tisza közössége
Faültetéssel hívta fel a figyelmet a környezetvédelem fontosságára a Pápai Tisza Szigetek közössége a Föld napja alkalmából a pápai Várkertben.
2026. Április 22. 19:22, szerda | Helyi
Elstartolt a helikopteres gyakorlat Pápán
Megérkeztek a pápai légibázisra az amerikai 56. és 57. Harctéri Kutató-Mentő Század HH-60W Jolly Green II típusú helikopterei.
2026. Április 22. 19:00, szerda | Helyi
Mégis országgyűlési képviselő lehet Takács Péter
A Pápa központú körzetben alulmaradt képviselőjelölt a nyertese lehet annak az átalakításnak, amelyet Orbán Viktor kezdeményezett.
2026. Április 22. 09:28, szerda | Helyi
Schmidt Dezsőné nyitja ki fotóalbumát Pápán
Újabb különleges vendéggel folytatódik a Jókai Mór Városi Könyvtár népszerű „Pápai Fotóalbumok” sorozata: ezúttal Schmidt Dezsőné osztja meg személyes emlékeit és családi fotóit az érdeklődőkkel.

