Városlista
2026. április 24, péntek - György

Hírek

2013. Április 16. 15:38, kedd | Helyi
Forrás: Pápai Rendőrkapitányság

Pénzhamisítót fogtak a pápai rendőrök!

Pénzhamisítót fogtak a pápai rendőrök!

A közlekedési szabályszegéseiért kiszabott bírságok okozta pénzveszteséget akarta pótolni hamis húszezressel az a 21 éves pápai férfi, aki ellen pénzhamisítás bűntette miatt folyik nyomozás a Pápai Rendőrkapitányságon.

G. Dávid még 2013. február 10-én, egy pápai benzinkút shopjában vásárolt cigarettát, az átadott húszezrest azonban az alkalmazott – a vízjel hiánya miatt – gyanúsnak találta. Észrevételét a vevővel is közölte, aki egy pillanatig sem szabadkozott, szó nélkül átadott egy másik bankjegyet.

Az eladó rendezte a vásárlást, gyanúját azonban a férfi távozása után azonnal jelezte a rendőröknek. A Pápai Rendőrkapitányság járőrei rövid időn belül a férfi nyomára bukkantak. G. Dávid kezdetben azt állította, hogy az előző napi fizetésével kerülhetett hozzá a hamis pénz, a napokban azonban védekezését megváltoztatta és részletes beismerő vallomást tett.

Cselekményét vezetési stílusával, a közlekedési szabályok gyakori megszegésével magyarázta, amelyekért kiszabott bírságokat édesanyja fizette ki helyette. A közelmúltban újabb büntetést kapott, ekkor támadt az ötlete, hogy a munkahelyén levő fénymásoló segítségével pénzt hamisít magának. Ezt a hamisítványt adta át a benzinkúton abban a reményben, hogy a visszakapott összegből – mely valódi pénz lesz – rendezheti a büntetést.
A lefoglalt bankjegyet jelenleg igazságügyi szakértő vizsgálja.

A fotó illusztráció

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 22. 19:25, szerda | Helyi

A rendszerváltás fája - A Föld napja alkalmából fát ültetett a Tisza közössége

Faültetéssel hívta fel a figyelmet a környezetvédelem fontosságára a Pápai Tisza Szigetek közössége a Föld napja alkalmából a pápai Várkertben.

2026. Április 22. 19:22, szerda | Helyi

Elstartolt a helikopteres gyakorlat Pápán

Megérkeztek a pápai légibázisra az amerikai 56. és 57. Harctéri Kutató-Mentő Század HH-60W Jolly Green II típusú helikopterei.

2026. Április 22. 19:00, szerda | Helyi

Mégis országgyűlési képviselő lehet Takács Péter

A Pápa központú körzetben alulmaradt képviselőjelölt a nyertese lehet annak az átalakításnak, amelyet Orbán Viktor kezdeményezett.

2026. Április 22. 09:28, szerda | Helyi

Schmidt Dezsőné nyitja ki fotóalbumát Pápán

Újabb különleges vendéggel folytatódik a Jókai Mór Városi Könyvtár népszerű „Pápai Fotóalbumok” sorozata: ezúttal Schmidt Dezsőné osztja meg személyes emlékeit és családi fotóit az érdeklődőkkel.