Hírek
2012. Augusztus 30. 21:30, csütörtök |
Sport
Forrás: Matusz Endre, az MTI különtudósítója jelenti | MTI Fotó: Beliczay László
Paralimpia 2012 - Sors Tamás aranyérmes

A címvédő Sors Tamás aranyérmet nyert csütörtökön 100 méteres pillangóúszásban a londoni paralimpián.
A 20 éves pécsi úszó a legjobb idővel, vetélytársait messze megelőzve jutott be az S9-es sérültségi kategória döntőjébe a délelőtti selejtezőből, 59.94 mp-es eredménye közel két másodperccel volt jobb a második helyen fináléba jutott spanyol riválisáénál.
Az 59.23 másodperccel világcsúcstartó, többszörös világ- és Európa-bajnok sportoló - aki négy éve Pekingben a magyar küldöttség egyetlen aranyát szerezte - féltávnál fél testhossznyi előnnyel vezetett, végül ennél kisebb különbséggel előzte meg az Athénban aranyérmes ausztrál Matthew Cowdreyt, és 59.54-gyel győzött.
"Szerettem volna világcsúccsal nyerni, persze ezzel együtt örülök az első helynek" - nyilatkozta a döntő után Sors Tamás. "Láttam a végén, hogy jön az ausztrál, és imádkoztam egy jó benyúlásért, sikerült. Külön öröm számomra, hogy öt éve veretlen vagyok ebben a számban, és az, hogy nem lett világcsúcs, azt jelenti, hogy maradt még bennem. Jó formában érzem magam, két súly helyett már két rakéta van a lábamon, várom a holnapi 100 méter hátat. Az uszoda hangulata fantasztikus volt, annyira izgultam a hangzavarban, hogy csak a végén mertem felnézni a lelátóra. Köszönöm, hogy ennyi magyar szorított nekem!"
Anatolij Petrov tanítványa pénteken 100 háton, majd a későbbiekben (időrendben haladva) 400 gyorson, 50 gyorson, 200 vegyesen és 100 gyorson is elindul Londonban, utóbbi számban és 400 gyorson bronzéremmel zárt a 2008-as játékokon.
A 100 méteres pillangó fináléjának másik magyar résztvevője, a paralimpiai újonc Tóth Tamás hetedik lett.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 10. 11:11, hétfő | Sport
Nagy Ádám: Gyorsak voltunk és bármire lehetett volna esély…
Március első hétvégéjén rendezték a CEE RMC I. fordulóját Jesoloban, Olaszországban.
2025. Március 10. 07:41, hétfő | Sport
Labdarúgó NB I - Egygólos ferencvárosi siker Debrecenben
A címvédő Ferencváros 1-0-ra nyert a bennmaradásért küzdő Debrecen vendégeként a labdarúgó OTP Bank Liga 23. fordulójának vasárnap esti zárómérkőzésén.
2025. Március 09. 11:05, vasárnap | Sport
Fedettpályás Eb - Molnár Attila rajt-cél győzelemmel aranyérmes 400 méteren
Molnár Attila fantasztikus futással, 45.25 másodperces eredménnyel megnyerte a férfi 400 métert szombaton az apeldoorni fedettpályás atlétikai Európa-bajnokságon, ezzel sportág 17. magyar aranyát nyerte tető alatti Eb-n.
2025. Március 07. 07:27, péntek | Sport
Férfi kézilabda BL - Hazai vereséggel zárta a csoportkört a Veszprém
A csoportgyőztesként negyeddöntős Veszprém 33-32-re kikapott a vendég német Füchse Berlintől a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének utolsó fordulójában, csütörtökön.