Városlista
2026. június 24, szerda - Iván

Hírek

2015. Április 20. 09:51, hétfő | Helyi
Forrás: DK

Pápán járt Vitányi Iván

Pápán járt Vitányi Iván

Dr. Vitányi Ivánt köszöntötte április 18-án, kora délután Pápán egy kerekasztalbeszélgetés keretében a DK helyi elnöksége, és szimpatizánsok.

Az Erzsébet ligeti művelődési házban tartott bensőséges összejövetelen nyújtotta át Kerecsényi Zoltán elnök, önkormányzati képviselő a hamarosan 90. életévét betöltő Vitányinak a pápai DK "Tiszteletbeli tagja" - emlékplakettet és oklevelet.

- Gratulálunk Iván bátyánknak dolgos, rendkívül fáradhatatlan, példás életútjához, mely kalandos életének kilenc évtizedéről új, nemrég napvilágot látott kötetében, „A küszöbember - Életem történetei Horthytól Orbánig” - címűben is számot adott hallatlanul érdekes sztorik, emlékek formájában." - fogalmazott a programon Kerecsényi.

Mint az alkalmon megtudtuk, Vitányi Iván nem első ízben jár városunkban, politikusként is többször, valamint művelődési szakemberként hajdanán kulturális-művelődési témákban is nem egyszer fordult meg már a pápaiak körében, amikor még a művelődési központ a Várkastélyban működött - emlékezett az idős professzor. Ezért a kerekasztalbeszélgetés előtti igen rövid időben feltétlenül sort kerített arra, hogy mégha kívülről is, de kocsiban ülve rápillantson a megújult, felújított épületre a 90 esztendős politikus.

A mostani, pápai alkalomra elsősorban azért került sor, hogy kötetlen formában találkozzon a DK helyi elnökségével, hogy az elmúlt hétvégi, megyebeli időközi választás, a szélsőjobboldal előretörése óta elemezzék a jelenlegi és esetleges jövőbeli politikai helyzetet, teendőket. De a találkozón nem maradt el a személyes emlékek felelevenítése sem a múlt, a történelem fényében. Vitányi Iván beszélt a jelenlévőknek nemrég napvilágot látott kötetéről, "A küszöbember - Életem történetei Horthytól Orbánig" - címűről, majd a találkozó végén elismerően szólt a pápai DK öt esztendővel ezelőtti megszervezéséről, amely szavai szerint bátor, küzdelmes tett volt, és a DK nevében köszönetét fejezte ki a párt helyi megszervezéséért Kerecsényi Zoltánnak, eddigi választókerületi szervezői-választókerületi elnöki munkásságáért.
Az idős politikus - a héten lévő Holokauszt Emléknap aktualitásaként - koszorút helyezett el a pápai vasútállomás bejáratánál álló holokauszt-emléktáblánál is, fejet hajtva a pápai áldozatok emléke előtt.

Fotó: dk

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 24. 08:48, szerda | Helyi

„Egy ingatlan 24 órában eladó” – Interjú Molnár Márk Istvánnal, a pápai régió hatszoros Aranycsapat-tag ingatlanszakértőjével

A pápai szakértőt a sikereiről, a piaci titkokról és a közel 400 sikeres ügylet mögötti munkáról kérdeztük.

2026. Június 23. 21:14, kedd | Helyi

Szerelmet ígért, 2 millióval húzta le a pápai nőt

Csalás miatt tett feljelentést egy pápai nő, közel 2 millió forinttal károsították meg.

2026. Június 22. 20:58, hétfő | Helyi

A tanév végéhez igazítják a Pápai Játékfesztivál időpontját

Bár még alig ért véget az idei Pápai Játékfesztivál, a szervezők már a következő rendezvényre készülnek. A fesztivál közösségi oldalán bejelentették: a 2027-es Pápai Játékfesztivált június 18. és 20. között rendezik meg.

2026. Június 22. 08:18, hétfő | Helyi

Több pápai mentős is elismerésben részesült a Mentők Napján

A kitüntetések egyben elismerését jelentik annak a magas színvonalú és gyakran embert próbáló munkának, amelyet a pápai mentősök nap mint nap végeznek a betegek és bajbajutottak ellátása érdekében.