Hírek
2026. Április 02. 14:00, csütörtök |
Helyi
Forrás: Szalóky Zsolt
Pápai üzletekbe járt lopni a 29 éves győri férfi
Pápai üzletekbe járt lopni a megalapozott gyanú szerint az a 29 éves győri férfi, akinek emiatt letartóztatását indítványozta a Pápai Járási Ügyészség.
A gyanúsítottat először idén januárban érték tetten egy pápai drogériában, ahonnan élettársával, a nő kabátzsebébe rejtve, négy márkás illatszert akart fizetés nélkül elvinni. Amikor az üzlet alkalmazottja kérdőre vonta őket, csak három parfümöt adtak vissza, egy testpermet a nőnél maradt, s azt kivitték a boltból - írja a Veszprém Vármegyei Főügyészség.
A pár 2026. március 30-án az élettárs táskájában két darab, összesen 5000 forint értékű sajtot akart ellopni az egyik szupermarketből, de a dolgozók ekkor is lefülelték őket, és a termékeket visszavették tőlük.
Miután a férfit már korábban is felelősségre vonták lopások miatt, ráadásul a második cselekményét röviddel a jogerős végrehajtandó szabadságvesztésre ítélését követően, különös visszaesőként követte el, az ügyészség a szökés, elrejtőzés és a bűnismétlés veszélye miatt indítványozta a letartóztatását, amelynek a Veszprémi Járásbíróság nyomozási bírója helyt adott és a kényszerintézkedést egy hónapra elrendelte. A végzés nem végleges.
A kép csak illusztráció - Pixabay
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 03. 10:04, szerda | Helyi
Prevenciós előadások a pápai kistérségben
Az egyenruhások a drogok veszélyeiről is tájékoztatást adtak.
2026. Június 02. 16:18, kedd | Helyi
Emlékhely őrzi tovább Deák Ferenc pápai tartózkodásának emlékét
Ünnepélyes keretek között avatták fel kedden délután Deák Ferenc egykori pápai lakóházának emléket állító táblát a Korona utcában.
2026. Június 02. 10:01, kedd | Helyi
Négyezer-hétszáznál is többen voltak gyereknapon a laktanyákban megyénkben
A tizenhét, Veszprém vármegyei helyszínt összesen 4730-an látogatták meg gyereknapon. A családokat az ingyenes programokon szórakoztató feladatok és megelőzési tanácsok is várták.
2026. Június 02. 07:14, kedd | Helyi
Mozgó autóból mérték a sebességet a rendőrök - Videó
A rendőrök több szabálysértőt is kiszűrtek vármegyénk főútjain, lakott területen belül és kívül egyaránt.

