Hírek
2025. Augusztus 06. 07:48, szerda |
Helyi
Forrás: Szalóky Zsolt
Pápai katona mentette meg egy gyermek életét a Várkertfürdőben
Cseh István őrvezető pihenőideje alatt segített megmenteni egy 12 éves kisfiú életét a Pápai Gyógy- és Termálfürdőben.
Pápai katona, miután látta, hogy az egyik külső medencében rohamot kapott a gyermek, akinek a légzése és keringése is leállt, a mentők értesítése közben hozzákezdett az újraélesztéshez - írja közösségi oldalán az MH 47. Bázisrepülőtér.
Az életmentő beavatkozás sikeres volt, a kisfiú magához tért és állapota stabilizálódott.
"Gratulálunk katonánk példamutató helytállásához és további szolgálatához erőt, egészséget kívánunk!" - áll a bejegyzésben.
Fotó: Dr. Luka Dániel ha.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 14. 07:23, kedd | Helyi
Két szépkorút köszöntött Grőber Attila polgármester
Két pápai szépkorút is felköszöntött születésnapja alkalmából Grőber Attila polgármester. Lakatos Teréz 90., míg Mihalowitschné Biró Mária 95. születésnapját ünnepelte az elmúlt időszakban.
2026. Július 14. 07:18, kedd | Helyi
15 hektáron égett a tarló és az aljnövényzet Bakonyszücsnél
A pápai tűzoltók is részt vettek az oltásban.
2026. Július 13. 07:42, hétfő | Helyi
Felkészülési mérkőzésen sérült meg súlyosan a Perutz játékosa
A fiatal sportolót meg kellett műteni egy szerencsétlen esést követően.
2026. Július 11. 09:34, szombat | Helyi
25 éves a pápai Bázisrepülőtér
„Legyen ez a jubileum egyszerre számvetés és új kezdet. Emlékeztessen bennünket arra, hogy a múlt értékei adják a jövő erejét, és hogy minden újabb siker azok munkájára épül, akik előttünk jártak”

