2024. május 3, péntek - Tímea

2015. Augusztus 22. 10:52, szombat | Sport
Forrás: mti

Öttusa Eb - Az első tízben mindhárom magyar az úszás után

Mindhárom magyar döntős az első tíz helyezett között áll az úszás után az angliai öttusa Európa-bajnokság hagyományos férfi versenyében.

A selejtezős eredmények alapján Demeter Bence az utolsó előtti, Marosi Ádám és Kasza Róbert pedig az utolsó, azaz a leggyorsabb futamba került. Demeter javított csütörtöki eredményén, 2:02.49 perccel - az ír Arthur Lanigan-O Keeffe-vel holtversenyben - hetedik lett összesítésben. Az utolsó futamban a két magyar közül Kasza kezdett gyorsabban, Marosi az első százon kicsit visszafogottabb volt, a végére azonban változott a sorrend, Marosi 2:01.92-vel csapott a célba a 200 méter végén, míg Kasza 2:02.75-tel végzett. Előbbi idő a hatodik, utóbbi pedig a kilencedik legjobb volt a teljes mezőnyt tekintve. Marosi némileg elmaradt attól, amit a selejtezőben úszott, Kasza viszont javított.
Az első számot a várakozásoknak megfelelően a brit James Cooke nyerte 1:56.16-tal. A második is egy hazai versenyző, Joseph Choong lett 1:59.20-szal, míg a harmadik legjobb időt az orosz Makszim Kusztov úszta 2:00.44-gyel.
A bathi Eb szombati férfi, illetve vasárnapi női döntőjében nyolc olimpiai kvótát osztanak ki.

sgr \ spi

2024. Május 02. 06:46, csütörtök | Sport

Férfi kézilabda BL - Dániai vereségével kiesett a Veszprém

A Telekom Veszprém nem jutott tovább a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjéből, mivel 33-28-ra kikapott a dán Aalborg HB otthonában a szerdai visszavágón.

2024. Május 01. 11:47, szerda | Sport

Eszter & Csabi a Rally Hungary-n

2024 első ORC futamán, a Rally Hungary-n láthattuk porolni a Esztert a jobb1-ben, és Csabit a megszokott bal1-ben.

2024. Május 01. 06:00, szerda | Sport

MOL Magyar Kupa - Péntektől lehet jegyet vásárolni a döntőre

Péntektől lehet jegyet venni a labdarúgó MOL Magyar Kupa május 15-i döntőjére, melyben Paks csap össze a Ferencvárossal a Puskás Arénában.

2024. Április 30. 22:45, kedd | Sport

Bucsi győzött a TCR Eastern Europe záró versenyén

Eseménydúsan és látványosan zárult az MNASZ Autós Gyorsasági Szakágának versenyzői számára, a 2024-es szezonnyitó Laptiming Kupa.