Városlista
2026. február 24, kedd - Mátyás

Hírek

2020. Augusztus 31. 17:11, hétfő | Külföld
Forrás: Pogár Demeter, az MTI tudósítója jelenti - illusztráció: mti

Ötezerhez közelít az új koronavírus-fertőzöttek száma Oroszországban

Ötezerhez közelít az új koronavírus-fertőzöttek száma Oroszországban

Oroszországban a koronavírussal fertőzöttek száma az elmúlt nap alatt 4993-nal 995 319-ra emelkedett a hétfőn közölt hivatalos adatok szerint.

A napi növekmény immár 16. napja nem haladja meg az ötezer főt, de a mutató az elmúlt öt napban emelkedést mutatott. A terjedés üteme 0,5 százalékos, az új esetek 27,2 százaléka tünetmentes.

Oroszország a negyedik helyen áll a világon a kimutatott koronavírus-fertőzések számát tekintve az Egyesült Államok (5 997 164), Brazília (3 862 311) és India (3 621 245) után.
Az aktív esetek száma 2505-tel 168 756-ra nőtt. A halálozások száma 83-mal 17 176-ra, a felépüléseké pedig 2405-tel 809 387-re emelkedett.

Az országban a járvány kezdete óta több mint 36,6 millió, az elmúlt nap folyamán pedig mintegy 259 ezer laboratóriumi tesztet végeztek el. Koronavírus-fertőzés gyanújával 211 940 embert tartanak orvosi megfigyelés alatt.

A koronavírus-fertőzésen átesett Alekszandr Novak orosz energiaügyi miniszter hétfőn, három negatív teszteredmény után visszatért hivatalába. A SARS-CoV-2 vírust augusztus 18-án mutatták ki a tárcavezető szervezetében. Az orosz kormánynak eddig legkevesebb öt tagja esett át a Covid-19 betegségen, köztük Mihail Misusztyin miniszterelnök is.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 24. 14:00, kedd | Külföld

Orbán szövetségese ukrán zászló kitűzésével emlékezett meg a háború kitöréséről

Andrej Babis: az ukrán zászló kitűzésével emlékezik meg a cseh kormányhivatal az orosz agresszió kezdetéről

2026. Február 23. 16:00, hétfő | Külföld

Gyorsuló tengerszint-emelkedés fenyegeti Dubrovnik óvárosát

A tengerszint emelkedése az egyik legsúlyosabb, a klímaváltozással összefüggő kihívás lehet a kulturális örökség védelmében a következő évtizedekben Dubrovnikban

2026. Február 23. 11:00, hétfő | Külföld

Robert Fico hétfőn leállíttatja az Ukrajnába irányuló áramkivitelt

A szlovák miniszterelnök hétfőn meglátogatja a szlovák áramszállító vállalatot (SEPS), és felkéri, hogy állítsák le az Ukrajnába irányuló vészhelyzeti áramszállítást.

2026. Február 23. 10:00, hétfő | Külföld

Lelőttek egy fegyveres behatolót Donald Trump floridai otthonának őrzött területén

Az amerikai titkosszolgálat és a helyi rendőrség emberei lelőttek egy férfit, aki vasárnap hajnalban fegyverrel megpróbált behatolni Donald Trump elnök floridai rezidenciájának őrzött területére.