Városlista
2026. február 22, vasárnap - Gerzson

Hírek

2015. December 16. 07:45, szerda | Belföld
Forrás: MTI

Ötezer új lakás épülhet évente az áfacsökkentésnek köszönhetően

Ötezer új lakás épülhet évente az áfacsökkentésnek köszönhetően

Mintegy ötezer új lakást jelenthet évente az új lakóingatlanok forgalmi adójának csökkentése - mondta Tuzson Bence, a Miniszterelnöki Kabinetiroda kormányzati kommunikációért felelős államtitkára az M1 csatornán kedden.

Tuzson Bence szavai szerint, ha az intézkedés következtében ötezer új lakás épül évente az országban, 5-10 ezer új munkahely jöhet létre, 100-120 milliárd forinttal bővülhet a gazdaság.

Arra a kérdésre, hogy az intézkedés segítheti-e a gazdaság kifehéredését is, az államtitkár úgy válaszolt: természetesen, ha a magyar családok olcsóbban juthatnak lakáshoz. "Öt százalékért már nem érdemes áfát csalni" - tette hozzá.

Az Országgyűlés kedden a jelenlegi 27 százalékról 5 százalékra csökkentette az új építésű lakóingatlanok forgalmi adóját a 2016-2019 közötti négy évre. A csökkentett áfakulcs a jövő év első napjától olyan lakásokra vonatkozik, amelyek hasznos alapterülete nem haladja meg a 150 négyzetmétert, továbbá olyan családi házakra is, amelyek hasznos alapterülete legfeljebb 300 négyzetméter. Az áfaszabályok értelmében újnak tekinthetők azok a már elkészült ingatlanok is, amelyek használatbavétele még nem történt meg, vagy a használatbavétel és az értékesítés között még nem telt el két év.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 22. 14:00, vasárnap | Belföld

Választás 2026 - Magyar Péter: a Tisza meg fogja nyerni a választást

A Tisza Párt nemcsak elindul története első országgyűlési választásán, hanem meg is fogja nyerni azt, nem kicsit, hanem nagyon, nagyon -

2026. Február 22. 09:10, vasárnap | Belföld

Nem létező számok alapján hirdetett győzelmet Orbán Viktor

Vitát váltott ki az ajánlásgyűjtésről szóló kormánypárti kommunikáció a hétvégén, miután Orbán Viktor Facebook-oldalán egy olyan videó jelent meg, amely szerint „fölényes fideszes győzelem” született az aláírásgyűjtésben.

2026. Február 21. 13:00, szombat | Belföld

KSH: decemberben a bruttó átlagkereset 789 200 forint volt

2025 decemberében a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 789 200, a nettó átlagkereset 548 900 forint volt - jelentette pénteken a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).