Hírek
2014. Február 05. 13:33, szerda |
Helyi
Forrás: Pápai Rendőrkapitányág
Öt pápai lakásba tört be
A Pápai Rendőrkapitányság Vizsgálati Osztálya vádemelési javaslattal zárt le egy 46 éves váli férfi ellen folytatott nyomozást, aki 2013 tavaszán öt pápai lakásba tört be.
A rendelkezésre álló adatok szerint B. Ferenc 2013. március 20-án betört egy pápai lakótelep negyedik emeletén levő lakásba, ahonnan egy laptopot és ékszereket tulajdonított el. A gyanúsított 2013. május 15-én szintén Pápára látogatott, ahol két-két egymással szomszédos lakásba hatolt be a bejárati ajtók hengerzárjának megrongálásával. Az egyik lakásból nem tulajdonított el semmit, a további háromból viszont karórákkal, ékszerekkel, mobiltelefonnal és valutával távozott több mint 100.000 Ft értékben.
A gyanúsított 2013 decemberében került a nyomozók látókörébe, amikor a Bicskei Rendőrkapitányság munkatársai ékszereket foglaltak le tőle. Az ékszereket ugyanis az egyik pápai sértett felismerte. A betöréssorozat egy másik sértettje is segítette a nyomozók munkáját. Ő a tettessel a bűncselekményt követően szembe találkozott a lépcsőházban és a későbbiekben felismerte őt B. Ferenc Gyula személyében.
Az eljáró hatóság a többrendbeli lopás vétség és bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt folytatott büntetőeljárás iratait 2014. február 4-én küldte meg vádemelési javaslattal a Pápai Járási Ügyészségnek.
Fotó illusztráció (kurir.hu)
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 13. 17:14, szerda | Helyi
Tömegbukás részese volt a Tour de Hongrie pápai versenyzője
Egyelőre nincs információ arról, hogy tudja-e folytatni a versenyt a fiatal sportoló.
2026. Május 12. 17:49, kedd | Helyi
Eltűnt! Keresi a rendőrség a képen látható nőt!
A Pápai Rendőrkapitányság körözést adott ki egy 41 éves nő eltűnése miatt. A rendőrség jelenleg is keresi Czory Melindát, születési nevén Pente Melindát.
2026. Május 12. 13:01, kedd | Helyi
Ujvári Szilvia: A talajvédelem ma már nemzetstratégiai kérdés
Az Országgyűlés Agrár- és Élelmiszergazdasági Bizottságában hallgatták meg Bóna Szabolcs miniszterjelöltet – számolt be közösségi oldalán Ujvári Szilvia, a TISZA országgyűlési képviselője.
2026. Május 12. 12:44, kedd | Helyi
Jogosítvány nélkül, forgalomból kivont autóval okozott balesetet
A baleset következtében a gépkocsiban rögzítés nélkül utazó egyéves gyermek a járműből kiesett, és nyolc napon túl gyógyuló, súlyos egészségromlással járó sérüléseket szenvedett.

