Városlista
2026. február 22, vasárnap - Gerzson

Hírek

2023. Május 23. 11:38, kedd | Belföld
Forrás: mti

Országszerte zivatarokra figyelmeztetnek

Országszerte zivatarokra figyelmeztetnek

Zivatarveszély miatt az egész országra elsőfokú figyelmeztetést adott ki keddre az Országos Meteorológiai Szolgálat.

Az MTI-hez eljuttatott veszélyjelzésben azt írták: kedden a déli óráktól egy közeledő hidegfront hatására észak, északnyugat felől megnövekszik a zivatarok kialakulásának valószínűsége. A zivatarok előbb északnyugatot érik el, majd fokozatosan a középső, és a keleti országrészre is átterjedhetnek. A legerősebb cellákat viharos, 70 kilométer/órás, főként az északi területeken 80 kilométer/órás széllökés, 1-2 centiméter átmérőjű jégeső és intenzív csapadékhullás (15-20 milliméter) kísérheti. A zivatartevékenység éjszakára sem szűnik meg.

A meteorológiai szolgálat ezért az egész országra elsőfokú figyelmeztetést adott ki zivatarok veszélye miatt. A zivatarok környezetében az elsődleges veszélyforrást a villámlás jelenti, emellett esetenként szélerősödés, jégeső is előfordulhat.

Emellett 13 vármegyére felhőszakadás veszélye miatt is kiadták az elsőfokú figyelmeztetést, az intenzív záporokból, zivatarokból ugyanis rövid idő alatt 25-30 millimétert meghaladó csapadék hullhat.

Felhőszakadás miatt elsőfokú figyelmeztetés van érvényben Bács-Kiskun, Békés, Borsod-Abaúj-Zemplén, Csongrád-Csanád, Győr-Moson-Sopron, Hajdú-Bihar, Heves, Jász-Nagykun-Szolnok, Komárom-Esztergom, Nógrád, Pest, Szabolcs-Szatmár-Bereg, Vas vármegye területén.

Fotó: Pixabay

Címkék: időjárás, zivatar

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 22. 14:00, vasárnap | Belföld

Választás 2026 - Magyar Péter: a Tisza meg fogja nyerni a választást

A Tisza Párt nemcsak elindul története első országgyűlési választásán, hanem meg is fogja nyerni azt, nem kicsit, hanem nagyon, nagyon -

2026. Február 22. 09:10, vasárnap | Belföld

Nem létező számok alapján hirdetett győzelmet Orbán Viktor

Vitát váltott ki az ajánlásgyűjtésről szóló kormánypárti kommunikáció a hétvégén, miután Orbán Viktor Facebook-oldalán egy olyan videó jelent meg, amely szerint „fölényes fideszes győzelem” született az aláírásgyűjtésben.

2026. Február 21. 13:00, szombat | Belföld

KSH: decemberben a bruttó átlagkereset 789 200 forint volt

2025 decemberében a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 789 200, a nettó átlagkereset 548 900 forint volt - jelentette pénteken a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).