Hírek
2016. Június 09. 20:13, csütörtök |
Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Sz.Zs.)
Országos költségvetési forrásból újítaná fel Pápa úthálózatát a Jobbik
A Jobbik Pápai Alapszervezete módosító javaslatokat nyújtott be a központi költségvetéshez. Másfél milliárdból hoznák rendbe a város útjait.
Süle Zsolt önkormányzati képviselő pápaiak ezreit érintő, sürgős megoldást igénylő javaslattal kereste meg Sneider Tamást, az Országgyűlés alelnökét, a Jobbik országgyűlési képviselőjét, aki a képviselő által előkészített országos költségvetési javaslatot benyújtotta a Parlament elé.
A jobbikos javaslat értelmében a központi költségvetésben másfél milliárd forint átcsoportosítását javasolja Pápa város belterületi útjainak felújítására. Az indoklásból:
„Pápa Veszprém megye második legnagyobb városaként számtalan problémával küzd, az egyik legsürgetőbb ezek közül a belterületi útjainak a leromlott állapota. A főbb és gyűjtő útvonalak felújítása halaszthatatlan. Ehhez egyelőre sem pályázati forrás, sem önerő nem áll rendelkezésre. A városban mindössze kátyúzás zajlik, amely már rég nem elegendő a megfelelő színvonalú úthálózat fenntartásához. A belterületi utak jelentős része a gépjárművek műszaki állapotára veszélyt jelenthet és ezzel párhuzamosan sok helyen balesetveszélyes is.”
Ez a tény pedig nem csak a pápaiak életét keseríti meg nap mint nap, hanem az ide látogató turisták városról kialakult képét is negatívan befolyásolja - írja a Jobbik Pápai Alapszervezetének honlapja hozzátéve, bíznak a pápai országgyűléso képviselők támogatásában.
A fotó archív
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 04. 12:56, kedd | Helyi
Durva rolleres balesetet rögzítettek megyénkben - Videó
Egy váratlan közlekedési helyzet pillanatok alatt balesethez vezethet, ezért a rollerezőknek is kiemelten fontos a körültekintő, a körülményekhez igazodó közlekedés - figyelmeztet a Veszprém vármegyei rendőrség.
2026. Augusztus 03. 17:17, hétfő | Helyi
Hőség, energiaválság - Újabb intézkedéseket vezetett be az önkormányzat Pápán
A tartós kánikula és az országos harmadfokú hőségriasztás miatt újabb intézkedéseket vezetett be Pápa Város Önkormányzata és a Pápai Városüzemeltetési és Közszolgáltató Nonprofit Kft.
2026. Augusztus 03. 14:14, hétfő | Helyi
Nagy területen ég az aljnövényzet Külsővatnál
Nagy területet érint a tűz, amely egy romos épületre és szalmabálákra is áterjedt.
2026. Augusztus 03. 10:57, hétfő | Helyi
Országos vízipisztoly-csata és rekordkísérlethez csatlakozik a Pápai Várkertfürdő
Országos rekordkísérlet részese lehet a Pápai Várkertfürdő augusztus 8-án, szombaton.

