Hírek
2026. Február 11. 14:11, szerda |
Helyi
Forrás: Szalóky Zsolt
Országgyűlési választás 2026 - Indít jelöltet térségünkben a Jobbik
A Jobbik megnevezte Veszprém vármegye 4-es számú egyéni választókerületének országgyűlési képviselőjelöltjét.
A Jobbik Magyarországért Mozgalom önállóan indul a 2026-os országgyűlési választáson, és mind a 106 választókerületben indít egyéni jelöltet. Veszprém vármegye 4-es számú egyéni választókerületében Hortobágyi Katalint kérte fel az indulásra.
Hortobágyi Katalin bérből és fizetésből él, végzettségét tekintve politológus. Azért indul a választásokon, mert úgy látja, hogy Magyarország – és vele együtt a pápai térség is – rossz irányba halad. A bérek leszakadtak a szomszédos országokhoz képest, a lakhatás lassan megfizethetetlen luxussá válik, a megélhetés pedig napról napra bizonytalanabb. Miközben Magyarország stagnál és csúszik lefelé, más nemzetek elhúznak mellettünk.
Azért vállalta a Jobbik felkérését, mert hisz a valódi alternatívában, ami nem szlogenekre és gátlástalan propagandára épül, hanem konkrét, megvalósítható vállalásokra, amelyek rövid távon érezhető javulást, középtávon pedig térségi éllovas szerepet hoznának Magyarországnak és a Pápa központú térségnek is.
Hortobágyi Katalin határozottan lépne fel a devizahitelesek érdekében, mert vallja, hogy az ő ügyük rendezése nem könyörület, hanem jogi kötelesség. Valódi önrendelkezésben hisz egyéni, közösségi és nemzeti szinten is, a magyar emberek érdeke soha nem lehet másodlagos. A felelős környezetvédelemben hisz, melynek értelmében józanul, mértékkel, a helyi közösségek érdekeit szem előtt tartva élhető környezetet kell teremteni, mert úgy hiszi, hogy hosszú távon nincs biztonság élhető környezet nélkül.
Hortobágyi Katalin megválasztása esetén magyar emberek érdekeit tenné az első helyre, a kifogások helyett a tettekben és az egyenes beszédben hisz - írja közleményében a párt.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 04. 12:56, kedd | Helyi
Durva rolleres balesetet rögzítettek megyénkben - Videó
Egy váratlan közlekedési helyzet pillanatok alatt balesethez vezethet, ezért a rollerezőknek is kiemelten fontos a körültekintő, a körülményekhez igazodó közlekedés - figyelmeztet a Veszprém vármegyei rendőrség.
2026. Augusztus 03. 17:17, hétfő | Helyi
Hőség, energiaválság - Újabb intézkedéseket vezetett be az önkormányzat Pápán
A tartós kánikula és az országos harmadfokú hőségriasztás miatt újabb intézkedéseket vezetett be Pápa Város Önkormányzata és a Pápai Városüzemeltetési és Közszolgáltató Nonprofit Kft.
2026. Augusztus 03. 14:14, hétfő | Helyi
Nagy területen ég az aljnövényzet Külsővatnál
Nagy területet érint a tűz, amely egy romos épületre és szalmabálákra is áterjedt.
2026. Augusztus 03. 10:57, hétfő | Helyi
Országos vízipisztoly-csata és rekordkísérlethez csatlakozik a Pápai Várkertfürdő
Országos rekordkísérlet részese lehet a Pápai Várkertfürdő augusztus 8-án, szombaton.

