Városlista
2026. február 22, vasárnap - Gerzson

Hírek

2017. Augusztus 02. 14:28, szerda | Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Szalóky Zsolt)

Orbán Imre: Aprópénz, amit a megye útjainak felújítására fordít a kormány

Orbán Imre: Aprópénz, amit a megye útjainak felújítására fordít a kormány

A politikus szerint múlt századi közlekedési viszonyok uralkodnak Veszprém megyében.

A jobbikos Veszprém megyei képviselő felidézte, Kovács Zoltán államtitkár március végén jelentette be a megyét érintő útfelújításokat. - 2,8 milliárd forint európai uniós forrásból újulhat meg közel 25 kilométernyi közút Veszprém megyében, és további 4,6 milliárd forintot szán útfelújításra az állam. Úgy gondolom ez az összeg aprópénz ahhoz képes, amit Veszprém megye útjaira kellene fordítani - fogalmazott a politikus hozzátéve, a megye jóval több adóval járul hozzá az államkassza bevételeihez, mint amit a kormányzat visszacsorgat e területen.

Orbán Imre ellentmondásosnak tarja, hogy míg a megye turisztikailag az ország egyik leginkább látogatott térsége, ennek ellenére a megye közút és vasút hálózata megrekedt a XX. században, melynekegyik eklatáns példája, hogy 1991-ben 35 perccel előbb jutott el az utazó vonattal Budapestről Tapolcára, mint napjainkban.
- Nonszensz, hogy a Balaton északi partján végigfutó vasút és közút a rendszerváltás előtt jobb állapotban volt mint ma.De nincs ez másként a megyébe vezető főutakkal sem.A 83-as, 84-es út állapota katasztrofális.Nincsen olyan hét, hogy ne értesülnénk a Győr – Pápa közötti szakaszon bekövetkezett halálos balesetről.Sokszor az emberi felelőtlenség, de vannak példák, hogy az út állapota is hozzájárul ezekhez a balesetekhez.Várjuk a nyugati turistákat a Balatonra, de a 84-es út megyei szakasza szintén katasztrofális állapotokat mutat - sorolta a hiányosságokat a képviselő.

Az észak-balatoni vasútvonal fejlesztésével kapcsolatban Orbán Imre elmondta, korábbi tervekben szerepelt, hogy a vizes világbajnokság balatonfüredi versenyére elkészüljön a beruházás, ez azonban nem valósult meg, így viszont a közbeszerzések és egyéb engedélyeztetési eljárások folyamatai meghosszabodnak. - Nagyon sajnálom, hogy a kormányzati akarat hiánya miatt bukott el a jogszabály módosítás, és ezáltal a 29-es vasútvonal előbbre ütemezett korszerűsítése. A Győr – Pápa – Celldömölk közti pályaszakasz korszerűsítése, a kor igényeinek megfelelő menetrend kialakítása is elkerülhetetlen - véli Orbán Imre.

Két évvel ezelőtti, Pápa – Budapest közti járatritkításokat is felidézte a politikus, hozzátéve, az akkori ígéretek ellenére a térség országgyűlési képviselője és a város polgármestere nem sokat tett annak érdekében, hogy visszaállítsák a korábbi menetrendet. - A XXI. században nem a járatok ritkításán, a szolgáltatás színvonalának csökkentésén kellene gondolkodni, hanem a fejlesztések tovább vitelén. Fejleszteni kellene a pályaszakaszt, modernebb, környezetbarátabb vasúti kocsikat kellene hadrendbe állítani. Amennyiben meglennének ezek a fejlesztések, akkor a Budapest – Győr – Pápa – Celldömölk – Sárvár – Szombathely útvonalon Inter City vonatok közlekedtetésére is sor kerülhetne - mondta a jobbikos politikus délelőtti sajtótájékoztatóján.

Fotó: vehir.hu

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 21. 15:00, szombat | Helyi

Az amerikai legfelsőbb bíróság érvénytelenítette Donald Trump globális vámintézkedéseit

Az Egyesült Államok Legfelsőbb Bírósága érvénytelenítette a Donald Trump elnök által bevezetett, országonként megállapított vámokat pénteken.

2026. Február 21. 11:54, szombat | Helyi

A Tisza és a Fidesz is összegyűjtötte az induláshoz szükséges ajánlásokat

A Tisza Párt elnöke szerint rendszerváltó hangulat fogadta az aktivistáikat, mindenhol tömegek álltak sorba, hogy aláírhassák az íveket. Orbán Viktor azt írta: "Nagyok vagyunk, erősek vagyunk és győzni fogunk!"

2026. Február 20. 12:00, péntek | Helyi

EM államtitkár: az olcsó orosz energiaforrások kora véget ért a háborúval

Az Európa számára elérhető, olcsó orosz energiaforrások korának véget vetett az orosz-ukrán konfliktus - mondta Gondola Csaba, az Energiaügyi Minisztérium (EM) körforgásos gazdaságért és klímapolitikáért felelős államtitkára.