Városlista
2026. május 13, szerda - Szervác

Hírek

2020. Augusztus 12. 16:32, szerda | Helyi
Forrás: Infopapa.hu (Szalóky Zsolt), Pápai Rk.

Önkiszolgáló kasszánál próbált csalni az egyik pápai áruházban

Önkiszolgáló kasszánál próbált csalni az egyik pápai áruházban

A Pápai Rendőrkapitányság befejezte az ügy vizsgálatát.

A helyi férfi 2020. augusztus 7-én délután egy pápai áruházban a táskájába különböző termékeket pakolt ötezer forintot meghaladó értékben, majd az üzlet zöldség osztályán vásárolt, ahol a korábban lemért termékekhez továbbiakat rakott. Ezután az önkiszolgáló pénztárhoz ment, ahol a valótlan, alacsonyabb árat tartalmazó vonalkódot olvastatta be, a táskájába pakolt termékeket pedig ki sem fizette.

A biztonsági őr ezt észlelte, és az áruházból való távozáskor blokk ellenőrzést tartott, majd értesítette a rendőrséget. A járőrök a pápai férfit előállították a helyi rendőrkapitányságra, és a nyomozók gyanúsítottként kihallgatták. Ellene információs rendszer felhasználásával elkövetett csalás bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt folytattak büntetőeljárást.
A nyomozás vizsgálati szakaszában a pápai rendőrök a szükséges eljárási cselekményeket elvégezték, és az iratokat átadták az illetékes ügyészségnek.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 13. 17:14, szerda | Helyi

Tömegbukás részese volt a Tour de Hongrie pápai versenyzője

Egyelőre nincs információ arról, hogy tudja-e folytatni a versenyt a fiatal sportoló.

2026. Május 12. 17:49, kedd | Helyi

Eltűnt! Keresi a rendőrség a képen látható nőt!

A Pápai Rendőrkapitányság körözést adott ki egy 41 éves nő eltűnése miatt. A rendőrség jelenleg is keresi Czory Melindát, születési nevén Pente Melindát.

2026. Május 12. 13:01, kedd | Helyi

Ujvári Szilvia: A talajvédelem ma már nemzetstratégiai kérdés

Az Országgyűlés Agrár- és Élelmiszergazdasági Bizottságában hallgatták meg Bóna Szabolcs miniszterjelöltet – számolt be közösségi oldalán Ujvári Szilvia, a TISZA országgyűlési képviselője.

2026. Május 12. 12:44, kedd | Helyi

Jogosítvány nélkül, forgalomból kivont autóval okozott balesetet

A baleset következtében a gépkocsiban rögzítés nélkül utazó egyéves gyermek a járműből kiesett, és nyolc napon túl gyógyuló, súlyos egészségromlással járó sérüléseket szenvedett.