Hírek
2012. Június 04. 07:04, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
OKSZ: maradhat a vasárnapi munkavégzés lehetősége a kereskedelemben
Egyértelművé teszi a vasárnapi munkavégzés lehetőségét a kereskedelemben az új Munka törvénykönyve július 1-jei hatályba lépéséhez kapcsolódóan a parlamenthez pénteken benyújtott módosító javaslat az Országos Kereskedelmi Szövetség (OKSZ) közlése szerint.
Az OKSZ vasárnap az MTI-vel azt közölte, az indítvány alapján a kereskedelemben vasárnap a kereskedelmi törvény hatálya alá tartozó, kereskedelmi tevékenységet folytató, a kereskedelmet kiszolgáló szolgáltató, valamint kereskedelmi jellegű turisztikai szolgáltatási tevékenységet folytató munkáltatónál foglalkoztatott munkavállaló osztható be rendes munkaidőben.
Nem változnak a vasárnapi munkavégzés feltételei, vagyis a munkavállalót hetenként két pihenőnap illeti meg, továbbá havonta legalább egy pihenőnapot vasárnapra kell beosztani. A vasárnapi rendes munkaidőben végzett munka után 50 százalék bérpótlék jár.
Nem változik az a szabályozás sem, hogy munkaszüneti napokon zárva lesznek az üzletek.
Az OKSZ álláspontja szerint a módosítás egyértelművé teszi a vasárnapi munkavégzés, illetve a kereskedelmi értékesítőhelyek nyitva tartásának lehetőségét. A július 1-jén hatályba lépő új szabályozás egyszerűbb, áttekinthetőbb lesz a jelenleginél - írták.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 11. 07:23, szerda | Belföld
Veszprém megyében folytatta kampányát Orbán Viktor
A háború szele lengi körül Magyarországot; a következő választásnak a legnagyobb tétje, hogy lesz-e olyan kormányunk, amely kívül tudja tartani Magyarországot egy háborún - jelentette ki Orbán Viktor kedden Balatonfüreden.
2026. Március 10. 16:00, kedd | Belföld
Orbán Viktor a gazdaszervezetek és a fuvarozók képviselőivel egyeztetett
2026. Március 10. 13:00, kedd | Belföld
Szijjártó Péter: ismét bekérették a magyar nagykövetet az ukrán külügyminisztériumba
2026. Március 10. 11:53, kedd | Belföld
Pert nyert a Mediaworks a Tisza ellen
A jobboldali sajtó szerint a Tisza adóemelés-terevezetének valóságtartalmát mondta ki a bíróság, ám nem erről van szó.

