Városlista
2025. február 18, kedd - Bernadett

Hírek

2025. Január 14. 07:19, kedd | Belföld
Forrás: MTI

OH: január 20-ig lehet kérelmezni az iskolakezdés halasztását

OH: január 20-ig lehet kérelmezni az iskolakezdés halasztását

Legkésőbb január 20-a éjfélig lehet beadni a tankötelezettség kezdő időpontjának halasztásáról vagy korábbi megkezdéséről szóló kérelmeket - közölte az Oktatási Hivatal (OH) hétfőn az MTI-vel.

A közlemény szerint a hivatal honlapján elérhető a kérelmek hiánytalan benyújtását támogató online űrlap, amelyet a szülők Ügyfélkapu+ vagy DÁP alkalmazással hitelesítve elektronikusan vagy szükség esetén kinyomtatva, postán is eljuttathatnak a hivatalnak.

A kérvényhez bármilyen lényegesnek tartott dokumentum mellékelhető (például a gyermek fejlettségét igazoló óvodai dokumentum).
Az online vagy a nyomtatható űrlap használata nem kötelező, ám jelentősen megkönnyíti a kérelmek hiánytalan benyújtását és feldolgozását - írták.

Jelezték, hogy a tankötelezettség halasztása a következő tanévben tankötelessé váló (2018. szeptember 1. és 2019. augusztus 31. között született), korábbi megkezdése pedig a még nem tanköteles (2019. szeptember 1. és 2020. augusztus 31. között született) gyermekek esetében kezdeményezhető.

A kérelmekről a döntést - szükség esetén a területileg illetékes pedagógiai szakszolgálat bevonásával - a hatályos jogszabályok alapján a hivatal hozza meg
- tették hozzá.

A szükséges adatokról és csatolandó dokumentumokról bővebb tájékoztatás olvasható a https://www.oktatas.hu/kozneveles/tankotelezettseg/tankotelezettseg_halasztasa és a https://www.oktatas.hu/kozneveles/tankotelezettseg/hat_eves_kornal_korabban linken - áll a közleményben.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Február 18. 08:02, kedd | Belföld

Még egy hónapig lehet igényelni papíralapú szja-bevallási tervezet postázását

Március 17-éig még lehet igényelni papíralapú szja-bevallási tervezet postázását, bár ennek népszerűsége évről évre csökken - közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) hétfőn az MTI-vel.

2025. Február 18. 07:59, kedd | Belföld

Gyakrabban üríti a szelektív kukákat a MOHU

2025. Február 18. 07:58, kedd | Belföld

Lázár János: október végéig ki kell javítani az M30-as autópálya megsérült szakaszát

Október végéig ki kell javítani az M30-as autópálya megsérült szakaszát, és vissza kell adni a forgalomnak - jelentette ki az építési és közlekedési miniszter Szikszón, egy lakossági fórumon hétfőn.

2025. Február 18. 07:57, kedd | Belföld

Hétfő estétől elrendelték a vörös kódot a hideg idő miatt

Fülöp Attila, a Belügyminisztérium (BM) gondoskodáspolitikáért felelős államtitkára a HungaroMet előrejelzését figyelembe véve hétfőn este nyolc órától péntekig elrendelte a vörös kódot - közölte a tárca az MTI-vel.