Városlista
2026. június 24, szerda - Iván

Hírek

2020. Szeptember 16. 09:02, szerda | Belföld
Forrás: MTI

Nyolcan meghaltak, 581-gyel nőtt a fertőzöttek száma

Nyolcan meghaltak, 581-gyel nőtt a fertőzöttek száma

Elhunyt nyolc krónikus beteg, és újabb 581 magyar állampolgárnál mutatták ki a koronavírus-fertőzést - közölte a koronavirus.gov.hu szerdán.

A kormányzati portálon azt írták: 14 460-ra nőtt a Magyarországon beazonosított fertőzöttek száma. Az elhunytak száma 654-re emelkedett, 4153-an már meggyógyultak.

Az aktív fertőzöttek száma 9653. Az aktív fertőzöttek 42 százaléka, az elhunytak 58 százaléka, a gyógyultak 42 százaléka budapesti.

Kórházban 324 koronavírusos beteget ápolnak, közülük 18-an vannak lélegeztetőgépen. Hatósági házi karanténban 29 005-en vannak, a mintavételek száma 567 691.

Kiemelték, ahogy az új fertőzések adatai is figyelmeztetnek, a járvány második hulláma zajlik Magyarországon, a vírus már közösségben terjed. A kormány célja, hogy az ország működőképességét megtartsa, és ne hagyja, hogy a vírus megbénítsa a mindennapokat, ezért a már érvényben lévő és könnyen betartható általános szabályoknak most még nagyobb a jelentősége.

Kérik, hogy az üzletekben és a tömegközlekedési eszközökön a kötelező maszkviselés szabályait mindenki szigorúan tartsa be.

A közösségi terjedés megfékezése érdekében továbbra is kerülni kell azokat a helyeket, ahol zárt térben sokan vannak, lehetőleg tartani kell a szociális távolságot, gyakran és alaposan kezet kell mosni.

A külföldi tartózkodás vagy egyéb ok miatt elrendelt hatósági házi karantént szigorúan be kell tartani. Akinek tünetei vannak, ne menjen közösségbe, maradjon otthon és telefonon értesítse háziorvosát! - hangsúlyozták.

Kiemelten fontos az idősek és krónikus betegek védelme. Az időseket is kérik, hogy fokozottan figyeljenek magukra és az általános óvintézkedések betartására. A kórházakban és az idősotthonokban látogatási tilalom van érvényben. Az idősotthonok fenntartóinak pedig mindent meg kell tenni a fertőzések elkerüléséért - áll a közleményben.

Az oldal térképe alapján eddig Budapesten (6202) és Pest megyében (2031) regisztrálták a legtöbb fertőzöttet. Ezt követi Fejér (799), Hajdú-Bihar (532),Győr-Moson-Sopron megye (523) és Komárom-Esztergom (502). A fertőzésben legkevésbé érintett megye Békés (90).

Címkék: Covid-19, koronavírus

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 24. 08:10, szerda | Belföld

Hőség - Szinte az egész ország területén nagyon erős UV-B sugárzás várható szerdán

Szerdán a figyelmeztetési kritériumot meghaladó UV-B sugárzás várható szinte az ország egész területén - közölte az MTI-vel a HungaroMet Zrt. kedden.

2026. Június 23. 20:10, kedd | Belföld

V4-csúcs - Magyar Péter: a visegrádi négyek együttműködése visszatért

A visegrádi négyek együttműködése visszatért - mondta a magyar miniszterelnök kedden Gödöllőn, a visegrádi együttműködés (V4) kormányfőinek találkozója után tartott sajtótájékoztatón.

2026. Június 23. 09:04, kedd | Belföld

Magyar Péter: arra számítunk, hogy a legfőbb ügyész rövidesen le fog mondani

Arra számít a kormány, hogy a legfőbb ügyésznek rövidesen le kell mondania, és le is fog mondani - mondta hétfőn sajtótájékoztatón Magyar Péter miniszterelnök, Budapesten.

2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld

Hőség - Hegedűs Zsolt: vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra!

Vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra! - erre kért mindenkit a hőség miatt az egészségügyi miniszter vasárnap, azt hangsúlyozva: ilyenkor a legfontosabb, hogy pótoljuk a folyadékot.