Városlista
2026. június 24, szerda - Iván

Hírek

2012. Június 15. 14:52, péntek | Helyi
Forrás: wikipedia

Nyitókoncert: Punnany Massif

Nyitókoncert: Punnany Massif

Az egyik közösségi oldalon lehetett szavazni, melyik együttes lépjen fel a Pápai Játékfesztivál nyitókoncertjén. A nyertes pécsi hip-hop zenekar rajongóinak zöme fiatal, az idősebb generáció számára bemutatásra szorul.

A Punnany Massif facebook oldalán már hangol a pápai koncertre, a következő képet osztották meg:

Legismertebb szerzeményük az Élvezd, melyet csaknem 4 millióan láttak a Youtube-on.

A zenekar története:

A két alapító tag 1994-ben találkozott először, az akkoriban közösen hallgatott zenekarok, mint a Digital Underground, The Pharcyde, a Black Sheep és A Tribe Called Quest hatásai egyértelműen kimutathatók a zenéjükben.
A két alapítótag, Felcser Máté aka RendbenMan és Farkas Roland aka Wolfie a zenekar megalakulása előtt a Kész Face partysorozat, és ugyanezen a néven futó rádióműsor házigazdái és speakerei voltak. 2003-ban FankaDeli megkeresésére készült volna egy közös szám Wolfival a Minden kincsem című Fankadeli lemezre, majd ezt követően egy egész szóló lemez. Két hónapos közös munka után a FankaDelivel való együttműködésnek vége lett, azonban a munkálatok során a közös hangzás olyan jól kialakult, hogy Wolfie és RendbenMan megalapították a Punnany Massifot.

Az első, elkészült féllemeznyi hanganyag, az azt tároló winchesterrel együtt a technika áldozata lett. Végül az első lemezük 2006-ban jelent meg, Körkorkép címmel, amely 17 számot tartalmazott. A lemez készítésekor a céljuk az volt, hogy a mai magyar ember hétköznapjait mutassák be, a saját aspektusukból. Műfajként és meghatározásként saját zenéjükre az együttes a társadalom-funk jelzőt preferálja. Az első albumot követő pár évben az együttes nagy része külföldön próbált szerencsét, így a közös munka egy időre várólistára került. A hosszabb kihagyás után 2009-ben jelent meg az együttes következő anyaga Hanyag elegancia címmel a Stíluspakk több előadós válogatás lemezen. Ugyanebben az évben a hiphop.hu díjátadón a Punnany Massif Telik című száma az Év Dala lett. 2010. májusában jött ki a készülő második albumról az első szám és a hozzátartozó klip, Hétvégre címmel. 2010. augusztus 13-án ment adásba a Magyar Rádió 8-as stúdiójában rögzített hanganyag az MR2 Akusztik című műsorában. 2010. október 13-14-én egy pécsi és egy budapesti lemezbemutatóval ünnepelte az együttes második albumuk, a ShenKick megjelenését. Az új lemez szép számú neves közreműködőt vonultatott fel Takáts Eszter és a Gumizsuzsi zenekar, a 30Y-os Beck Zoli, a magyar beatbox-bajnok Defa és Gál Máté operaénekes személyében.

Fotó:breakpoint.hu

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 24. 08:48, szerda | Helyi

„Egy ingatlan 24 órában eladó” – Interjú Molnár Márk Istvánnal, a pápai régió hatszoros Aranycsapat-tag ingatlanszakértőjével

A pápai szakértőt a sikereiről, a piaci titkokról és a közel 400 sikeres ügylet mögötti munkáról kérdeztük.

2026. Június 23. 21:14, kedd | Helyi

Szerelmet ígért, 2 millióval húzta le a pápai nőt

Csalás miatt tett feljelentést egy pápai nő, közel 2 millió forinttal károsították meg.

2026. Június 22. 20:58, hétfő | Helyi

A tanév végéhez igazítják a Pápai Játékfesztivál időpontját

Bár még alig ért véget az idei Pápai Játékfesztivál, a szervezők már a következő rendezvényre készülnek. A fesztivál közösségi oldalán bejelentették: a 2027-es Pápai Játékfesztivált június 18. és 20. között rendezik meg.

2026. Június 22. 08:18, hétfő | Helyi

Több pápai mentős is elismerésben részesült a Mentők Napján

A kitüntetések egyben elismerését jelentik annak a magas színvonalú és gyakran embert próbáló munkának, amelyet a pápai mentősök nap mint nap végeznek a betegek és bajbajutottak ellátása érdekében.