Városlista
2026. június 4, csütörtök - Bulcsú

Hírek

2026. Február 13. 07:15, péntek | Helyi
Forrás: Szalóky Zsolt

Nyílt napot tart a Pápai Vízmű a Víz Világnapja alkalmából

Nyílt napot tart a Pápai Vízmű a Víz Világnapja alkalmából

Március 22-e világszerte a víz fontosságára irányítja a figyelmet: 1993 óta ezen a napon ünnepeljük a Víz Világnapját. Az alkalomból a Pápai Vízmű Zrt. nyílt napot szervez, amelyre minden érdeklődőt szeretettel várnak.

A rendezvény célja, hogy bemutassa, milyen útja van a víznek a forrástól egészen a felhasználókig, hogyan óvják a szakemberek a vízbázisokat, és mit tehetünk közösen a jövő vízbiztonságáért. A szervezők hangsúlyozzák: a víz az élet alapfeltétele, mégis emberek milliárdjai küzdenek világszerte a tiszta ivóvíz hiányával, ezért különösen fontos a felelős és fenntartható vízhasználat népszerűsítése.

A nyílt napot 2026. március 20-án tartják, két helyszínen, változatos programokkal.

Két helyszín, számos látnivaló

A délelőtti órákban, 8 és 14 óra között, a Pápa–Tapolcafő Vízbázis várja az érdeklődőket. Itt a látogatók megtekinthetik a pápai karsztvíz-lelőhelyet, valamint az ivóvíztisztítás teljes folyamatát. Bejárható lesz az egész vízbázis, meg lehet nézni a kutakat és az úgynevezett UV víztisztító berendezést is. A természetkedvelők számára külön élményt kínál a vízbázis melletti tanösvény, amely gazdag információkkal szolgál a helyi ökoszisztémáról.

A program részeként az érdeklődők ellátogathatnak az Örvény-tóhoz is, amely különleges természeti jelenségével hívja fel magára a figyelmet. A tófenéken méterenként tör fel a tiszta forrásvíz, amely finomszemű homokot hoz magával a felszínre, a kisebb buborékok pedig folyamatosan megfigyelhetők. Európában mindössze két ilyen Örvény-tó található: egy Franciaországban, egy pedig Pápa–Tapolcafőn.

A délutáni programok 14 és 18 óra között a Pápai Víztoronynál folytatódnak. A látogatók 210 lépcsőfok megmászása után gyönyörködhetnek a város panorámájában, emellett megismerhetik a víztorony történetét és működését, valamint azt is, hogyan jut el az ivóvíz a háztartásokba.

Regisztráció nem szükséges

A szervezők kiemelik: a nyílt nap nem regisztrációhoz kötött, minden érdeklődőt szeretettel várnak. A rendezvény kiváló lehetőséget kínál családoknak, diákoknak és minden kíváncsi látogatónak, hogy közelebbről is megismerjék a víz valódi értékét és az azt biztosító háttérmunkát.

A Pápai Vízmű célja, hogy a Víz Világnapjához kapcsolódva közösen ünnepeljék a víz fontosságát, és felhívják a figyelmet arra, mennyire nélkülözhetetlen ez az erőforrás mindennapi életünkben.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 03. 10:04, szerda | Helyi

Prevenciós előadások a pápai kistérségben

Az egyenruhások a drogok veszélyeiről is tájékoztatást adtak.

2026. Június 02. 16:18, kedd | Helyi

Emlékhely őrzi tovább Deák Ferenc pápai tartózkodásának emlékét

Ünnepélyes keretek között avatták fel kedden délután Deák Ferenc egykori pápai lakóházának emléket állító táblát a Korona utcában.

2026. Június 02. 10:01, kedd | Helyi

Négyezer-hétszáznál is többen voltak gyereknapon a laktanyákban megyénkben

A tizenhét, Veszprém vármegyei helyszínt összesen 4730-an látogatták meg gyereknapon. A családokat az ingyenes programokon szórakoztató feladatok és megelőzési tanácsok is várták.

2026. Június 02. 07:14, kedd | Helyi

Mozgó autóból mérték a sebességet a rendőrök - Videó

A rendőrök több szabálysértőt is kiszűrtek vármegyénk főútjain, lakott területen belül és kívül egyaránt.