Hírek
2022. November 21. 06:38, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Nyílt napot tart a Nemzeti Közszolgálati Egyetem
Nyílt napot tart a Nemzeti Közszolgálati Egyetem pénteken, hogy bemutassa az ott működő karok egyedi képzési kínálatát, valamint oktatóit, kutatóit, szakkollégiumait és a hallgatói életet.
Azt írták, november 25-én az érdeklődők az államtudományi és nemzetközi tanulmányok, a hadtudományi és honvédtisztképző, a rendészettudományi és a víztudományi kar, valamint a katasztrófavédelmi intézet képzéseivel ismerkedhetnek meg.
A résztvevők hasznos információkat gyűjthetnek a felvételi követelményekről, a rendészeti fizikai és pszichikai alkalmassági vizsgálatról, az ösztöndíjakról, az Erasmus-programokról, továbbá a hallgatói életről, a nemzetközi lehetőségekről és az előttük álló karrierlehetőségekről.
A program rektori köszöntővel és a kari dékánok bemutatkozásával kezdődik. A standoknál a szakkollégiumok munkáját és a sportolási lehetőségeket ismerhetik meg a továbbtanulás előtt álló diákok, akik találkozhatnak hallgatókkal is.
Az érdeklődők mindemellett végigjárhatják Budapest egyik legszebb és legkorszerűbb egyetemi központját, a Ludovika campust. Megtekinthetik az oktatási központot, a történelmi emlékhellyé nyilvánított Ludovika főépületét, a Ludovika Huszár Lovardát és a kollégiumokat is - írták.
Fotó: Nemzeti Közszolgálati Egyetem
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 03. 14:00, péntek | Belföld
Tavaszias idő várható a húsvéti hosszú hétvégén
2026. Április 03. 08:58, péntek | Belföld
Magyarországra látogat az Amerikai Egyesült Államok alelnöke
Április 7-8-án Magyarországra látogat J.D. Vance, az Amerikai Egyesült Államok alelnöke és felesége - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.
2026. Április 03. 08:45, péntek | Belföld
Csádról és Orbán Viktor fiáról is kitálalt egy katonai százados
Interjút adott a Telexnek Pálinkás Szilveszter, a Magyar Honvédség toborzókampányának egyik arca, aki korábban a S.E.R.E.G. című sorozat készítésében is részt vett tanácsadóként.

